קצין איראני: "ישראל תתקוף? נשליכה לפח האשפה"

בכיר במשמרות המהפכה התרברב כי איראן מחכה לתקיפה ישראלית מזה זמן רב. בתוך כך נודע על פעילות חשודה נוספת במתקן בפרצ'ין

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

איראן מוסיפה לאיים על ישראל, והפעם בלשון ציורית במיוחד: הגנרל אמיר עלי-חזיג'דה אמר היום (שני) כי אם חיל האוויר יעז לתקוף את המדינה, זו "תשליך את ישראל לפח האשפה של ההסטוריה".

הקצין הבכיר, מפקד מחלקת האוויר והחלל של משמרות המהפיכה, הטעים כי תקיפה ישראלית היא "אחד ממשאלותינו הגדולות ביותר", כלשונו. "במקרה כזה, נעשה את מה שרצינו לעשות מזה זמן רב - להשליך את ישראל לפח האשפה של ההיסטוריה".

כמה פעמים בעבר הזהירו קצינים בכירים את ישראל מפני תקיפה. בין היתר הם איימו כי אם ישראל תתקוף היא תספוג מטח של טילי שיהאב-3.

בתוך כך אמרו גורמים רשמיים לסוכנות הידיעות אי-פי, כי באחרונה אותרה פעילות מוגברת באתר הגרעין בפרצ'ין. על פי הדיווח האיראנים פועלים במקום כדי לטשטש עקבות של פעילות לפיתוח נשק גרעיני.

עשו לנו "לייק" וקבלו את החדשות, העדכונים והפרשנויות של "הארץ" בפייסבוק

ארה"ב, בריטניה וקנדה צפויות להודיע היום על שורה של סנקציות מתואמות נגד איראן, בעקבות מאמציה בתחום הגרעין. לפי הדיווח באי-בי-סי ניוז, גם מדינות האיחוד האירופי צפויות להיפגש בקרוב כדי לשקול להטיל סנקציות משלהן.

בכירים אמריקאים אמרו שמטרת הסנקציות החדשות היא לפגוע ביכולת של איראן לפתח תוכנית גרעינית, כמו גם לצמצם פערים מרכזיים שאפשרו לה להמשיך בתוכנית למרות הסנקציות הנוכחיות שהוטלו עליה.

מחלקת המדינה האמריקאית צפויה להטיל סנקציות על התעשייה הפטרוכימית של איראן. תעשייה זו משמשת לרוב לייצור חומרים פלסטיים וסינתטיים, אך טהראן הגבירה את השימוש בתעשייה גם לזיקוק נפט, דבר המאפשר לה "לעקוף" את הסנקציות הנוכחיות. בעקבות הסנקציה החדשה, מקווים האמריקאים, חברות זרות ימנעו מלהשקיע בתעשייה הפטרוכימית של איראן, דבר שיפגע קשות בתחום האנרגיה שלה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ