בכיר איראני: תפסנו סוכני סי-איי-אי שתכננו לפגוע באינטרסים גרעיניים של איראן

השבוע דווח כי עשרות מרגלים אמריקאים נתפסו בלבנון ובאיראן. כעת אומר חבר פרלמנט איראני כי הם נעזרו בישראל לפגוע בתוכנית הגרעין

יוסי מלמן צרוב
יוסי מלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוסי מלמן צרוב
יוסי מלמן

חבר ועדת החוץ והביטחון של הפרלמנט איראני אישר היום (חמישי) את הפרסומים על כך ששירותי הביטחון של ארצו חשפו רשת ריגול. חבר הפרלמנט, פרבז סוראני, אמר כי נעצרו 12 סוכנים, שנעזרו בישראל ותכננו לפגוע באינטרסים צבאיים וגרעיניים של איראן.

דבריו הם המשך לטענות שהושמעו באיראן כבר במאי השנה, על כך שנחשפה רשת ריגול גדולה, שכללה עשרות סוכנים ישראלים ואמריקאים. השבוע גם דווח כי במסגרת אותה פרשה, איראן חשפה שיטת קשר באמצעות האינטרנט של ארגון ביון זר, ששמו לא נמסר.

השבוע פורסם כי חיזבאללה הצליח לתפוס בלבנון כ-12 סוכני סי-איי-אי, בעזרת טכנולוגיית איתור טלפונים סלולריים, שסופקה ללבנון על ידי האמריקאים. לפי הפרסומים, רשלנותם של מפעילי הסוכנים ושל הסוכנים עצמם היא שהביאה לתפיסתם.

בתוך כך, העלון הצרפתי "אינטליג'ינס און ליין" מדווח הבוקר בגיליונו החדש, כי חבר הקונגרס האמריקאי מייק רוג'רס - החבר בוועדה חשובה לענייני מודיעין - ביקר לאחרונה בביירות כדי לחקור את נסיבות הפרשה. לפי העלון, כל קציני הביון של ה-סי-איי-אי שפעלו בתחנה בביירות הועברו לקפריסין, לצורך החקירה ועל מנת לשמור על ביטחונם.

לחצו לייק וקבלו את מיטב החדשות מהעולם אליכם לפייסבוק

Read this article in English: Iran says arrests 12 CIA agents amid reports of compromised U.S. ring

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ