טנטאווי והאחים המוסלמים קוראים לאזרחי מצרים להצביע

מחר צפויות להיערך הבחירות לפרלמנט על רקע המהומות והדרישה לפרישת המועצה הצבאית וכינון ממשלת חירום

אנשיל פפר
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשיל פפר
הארץ

ראש המועצה הצבאית במצרים, הגנרל מוחמד חוסיין טנטאווי קרא היום (ראשון) לבני עמו לצאת ולהצביע בבחירות לפרלמנט שיערכו מחר. "הבחירות יתקיימו במועדן, ואני קורא לבני מצרים המהוללים להגיע לקלפיות", אמר טנטאווי.

לאחר פגישה שנערכה בין פוליטיקאים בכירים במדינה במטרה להרגיע את הרוחות במדינה, הודיע טנטאווי כי מועצה אזרחית שתייעץ לזו הצבאית תוקם במהלך תקופת המעבר עד הבחירות הצפויות לנשיאות בחודש יולי. 

"מצרים נמצאת כעת בצומת דרכים", אמר הגנרל, והוסיף כי "או שנצליח פוליטית, כלכלית וחברתית, או שההשלכות יהיו עגומות", אמר. טנטאווי שב והדגיש כי הצבא לא יאפשר לאף גורם להתערב או לחבל בבחירות הצפויות.

גם ראשי תנועת האחים המוסלמים קראו לאזרחי מצרים להגיע לקלפיות מחר ולהצביע בבחירות הראשונות שנערכות במדינה מאז נפילתו של הנשיא חוסני מובארק.

מוקדם יותר היום הודיע טנטאווי במסיבת עיתונאים שערך בקהיר כי הצבא והמשטרה יאבטחו את הקלפיות וישמרו על הסדר הציבורי על רקע ההפגנות האלימות שנערכו בימים האחרונים במדינה. עוד ציין טנטאווי, כי מעמדו של הצבא לא ישתנה לאחר הבחירות.

היום נמשכו ההפגנות בכיכר תחריר בקהיר. המפגינים דרשו מהמועצה הצבאית בראשות לעזוב את השלטון, ולאפשר לממשלה זמנית בראשות מוחמד אל-בראדעי למשול במדינה. נציגיהם של 24 ארגוני נוער שארגנו צעדה בכיכר התחייבו לא לעזוב את המקום עד שהגנרלים לא יעבירו את השליטה לממשלת "ההצלה הלאומית". אל-בראדעי הודיע אתמול כי הוא מסכים להתמנות בתפקיד, חרף רצונו להתמודד על הנשיאות. 

עוד דווח היום על התנגשויות בין תומכיהם של מועמדים שונים בשכונת הליופוליס בקהיר. במקום נשמעו קולות ירי.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ