הקמפיין האירי להצלת תפוחי האדמה

דאגלס דולבי, ניו יורק טיימס
דאגלס דולבי, ניו יורק טיימס

עליונותה של הכנסייה הקתולית ומרכזיותו של הפאב אינן המרכיבים היחידים בחיי האירים שסכנה מאיימת עליהם. תפוחי האדמה מאבדים את מקומם כפחמימה הנבחרת בתפריט האירי, מה שהביא למסע לאומי לעצירת מגמה זו.

מנהלת המזון האירית הזמינה מחקר שיקבע מדוע הפסטה, האורז, הנודלס ופחמימות אחרות הולכים ומחליפים את מקומו המסורתי של תפוח האדמה בשוק. בניסיון להיאבק בתופעה, מחפשת המנהלת הממומנת על ידי הממשלה דרכים להתגבר על תדמיתו המשעממת של הירק.

"אנחנו סבורים שמרבית האירים אוהבים עדיין לאכול תפוחי אדמה, אבל יש כמה בעיות שבגללן נפגעת צריכתם", נכתב במסמך שפירסמה המנהלת. על הבעיות הללו נמנים האמונה שתפוחי האדמה משמינים, השפעתה של דיאטת אטקינס, הדוגלת בהימנעות מפחמימות והזמן הנדרש להכין את תפוחי האדמה לעומת החלופות העיקריות.

אף על פי שתפוחי האדמה הם עדיין הפחמימה הפופולרית ביותר בתפריט האירי, הרי שצריכתם ירדה בכ‑25% מאז 2005, לפי קנטר וורלדפאנל, חברה לסקר שווקים. כמו כן, התגלתה מגמה מתמשכת של צריכת מוצרים מעובדים העשויים מתפוחי אדמה, כמו צ'יפס קפוא. בעקבות כך, העלו פוליטיקאים במדינה את הדרישה להטיל "מס שומן", על מנת להתגונן מפני מגיפה ממשמשת ובאה של עודף משקל.

"מבחינת הערכים התזונתיים, תפוח האדמה מוביל בהרבה על פני הפסטה והאורז", אומרת פולה מי, דיאטנית מפורסמת מדבלין. "אבל הפסטה תנצח, בעיקר כשעסוקים. אין צורך לקלף אותה, הכנתה מהירה ואני לא מכירה ילד שלא מוכן לאכול פסטה".

מי הוסיפה כי הפתרונות להילחם בחלופות לפחמימה המסורתית אינם פשוטים. "קיימת מורשת בעניין תפוח האדמה, והיא אינה מורשת שמחה", אומרת מי. "זה בדנ"א שלנו לראות בתפוח האדמה מזון של איכרים, הקשור לעבר שכולנו מעדיפים להותיר מאחורינו".

מי מתכוונת בדבריה למעמדו של תפוח האדמה כמקור מזון עיקרי באירלנד של המאה ה‑19 ובמיוחד לרעב הגדול בשנות ה‑40 של המאה ההיא, כאשר מחלה שפקדה את יבולי התפודים חיסלה אותם שנה אחר שנה. מעריכים שכמיליון אירים גוועו ברעב בשנים ההן וכמיליון היגרו, שכן תפוחי האדמה היוו את מקור המזון העיקרי של עניי אירלנד. כתוצאה מכך קטנה אוכלוסיית האי ברבע.

באירלנד המודרנית, הסיבות לעלייה בפופולריות של חלופות התפוד הצנוע חדשות בהרבה. כל מסע פרסום שיכוון לבטל את הירידה בפופולריות של תפוחי האדמה יצטרך לשכנע צרכנים כוויקי ליהי, מרצה לצרפתית המגדלת את ילדיה בגפה.

"קודם כל, הכנה של תפוחי אדמה נמשכת חצי שעה, בעוד שפסטה לוקחת עשר דקות. אבל מדובר בעניין עמוק מזה. תפוחי האדמה הם סמל של אירלנד של הדור של אבא שלי, והרי כולנו התקדמנו מאז".

נשיא פדרציית תפוח האדמה האירי, ליאם גלנון, מקבל בברכה את היוזמה, אולם הוא אומר כי היא צריכה להיות חלק מאסטרטגיה רחבה יותר, שתקטין את הפופולריות של "הפולשים". "צריך להיאבק בתסמונת "האסוציאציה הענייה", המקשרת את תפוחי האדמה לאירלנד שלפני הצמיחה הכלכלית של שנות ה‑90. אני מקווה שלא מדובר בשקיעה סופנית. תפוחי האדמה קשורים קשר הדוק כל כך לאירלנד שלא יעלה על הדעת תרחיש כזה".

תגובות