האו"ם: משטר אסד ביצע פשעים נגד האנושות

ועדת חקירה של האו"ם שראיינה מאות עדים קבעה שהשלטון הסורי אחראי לרצח, עינויים ואונס. קראה לסוריה לחדול "מהפרות זכויות האדם הבוטות"

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

ועדת חקירה של האו"ם קבעה היום (שני) שמשטרו של נשיא סוריה בשאר אסד ביצע פשעים נגד האנושות, לרבות רצח, עינויים ואונס. הוועדה, שראיינה 223 קורבנות ועדי ראייה לרבות חיילים שערקו, קראה לסוריה לחדול "מהפרות זכויות האדם הבוטות", לשחרר אסירים שנכלאו במבצעי מעצר המוניים ולאפשר לעובדי סיוע ולתקשורת תנועה חופשית במדינה.

אתמול אישרה הליגה הערבית חבילת סנקציות נגד סוריה בשל האלימות הגוברת במדינה ואי הסכמתו של נשיאה, בשאר אסד, לתנאים שהציבה הליגה. במסגרת הסנקציות יוקפאו נכסי הממשלה, לא יתקיימו עסקאות עם הבנק המרכזי של סוריה ויוקפאו נכסי בכירים במשטר. כמו כן תאסר הטיסה על הבכירים במדינות ערב החברות בארגון

הצעדים החמורים נגד הסורים באו לאחר שבשאר אסד לא עמד באולטימטום אותו הציבה הליגה הערבית במסגרתו דרשה הכנסת פקחים מטעמה למדינה, על מנת לבחון את האלימות. הסנקציות עשויות להחריף מאוד את המשבר הכלכלי בסוריה, על אף שהשרים הערבים הדגישו כי מטרתן היא פגיעה במשטר ולא באנשים הפשוטים.

שר החוץ של קטאר הבהיר עם סיום ההצבעה כי אכיפתן של הסנקציות, בעדן הצביעו 19 מתוך 22 המדינות החסרות בליגה הערבית "תצא אל הפועל באופן מיידי, החל מהיום".

הפגנה בעד משטר אסד, היום בדמשקצילום: אי–פי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ