פונו מאהלי המחאה בלוס אנג'לס ובפילדלפיה; מאות מפגינים נעצרו

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

לוס אנג'לס. משטרות לוס אנג'לס ופילדלפיה פירקו אתמול לפנות בוקר מאהלים גדולים של תנועת "לכבוש את וול סטריט" ועצרו מאות מפגינים ששכנו בהם בחודשיים האחרונים.

עשרות שוטרים פשטו אחרי חצות על המאהל בלוס אנג'לס, שהוקם בפארק שמסביב לבניין העירייה, וגרמו לרוב המפגינים להימלט מהאוהלים ולהתקהל בקבוצות גדולות ברחובות הסמוכים.

מפגינים רבים טיפסו על עצים והשוטרים ירו לעברם כדורי גומי כדי לגרום להם לרדת. לא ידוע אם היו נפגעים. כשהסתיימה הפשיטה כמה שעות לאחר מכן, הודיעה המשטרה כי נעצרו 200 מפגינים.

רוב הפארק מסביב לבניין העירייה, שהיה עד כה מחנה ססגוני (אם כי מזוהם לפעמים) של כמה מאות אוהלים, פונה ונוקה, הודיע אתמול ראש העירייה אנטוניו ויאריגוסה. הוא הוסיף כי הוא גאה בהתנהגות המשטרה ובעיקר בכך שהפעילה כוח רק כאמצעי אחרון.

ואולם, על אף שראשי המשטרה והעירייה טענו שהפשיטה נערכה כמעט ללא אלימות, היו מפגינים שסיפרו שראו שוטרים משליכים מפגינים לאדמה ומכים אותם באלות.

פשיטה דומה נערכה גם במאהל המחאה בפילדלפיה. סמוך לשעה 1:00 לפנות בוקר פשטו שוטרים על המאהל שהוקם לפני כחודשיים בדילוורת' פלאזה, ליד בניין העירייה. הפשיטה נערכה יומיים אחרי תאריך היעד שקבעה העירייה לפינוי המקום. דוברת המשטרה אמרה כי לפחות 50 בני אדם נעצרו ושלושה שוטרים נפצעו באורח קל.

פקידי העירייה, שעד לשבוע שעבר שמרו על יחסים טובים עם המפגינים ואפילו סיפקו להם חשמל, אמרו כי הם רוצים שהמפגינים יעברו למקום אחר כדי שהעירייה תוכל להתחיל לבצע בכיכר פרויקט בנייה שמתוכנן כבר זמן רב.

תגובות