אל קאעדה: היהודי-אמריקאי שנעלם בפקיסטאן בידינו

מנהיג ארגון הטרור דורש את שחרורם של אסירים בכירים והפסקת ההתקפות האוויריות על עזה, פקיסטאן, אפגניסטאן ותימן תמורת שחרורו

הארץ ורויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ ורויטרס

אל קאעדה לקחה אחריות על חטיפתו של אזרח יהודי-אמריקאי בפקיסטאן וכעת היא דורשת שחרור של אסירים וסיום ההתקפות האוויריות על מדינות מוסלמיות בתמורה לשחרורו, כך לפי הצהרה שפורסמה באינטרנט.

"כפי שהאמריקאים עוצרים את כל מי שהם חושדים כי יש לו קשרים לארגון אל קאעדה והטליבאן, אנחנו עצרנו את האדם הזה שלוקח חלק בפעילות אמריקאית בפקיסטאן מאז שנות ה-70'" כך על פי ציטוט של זוואהירי שפורסם באתר.

איימן א-זוואהירי, סגנו של אוסמה בן לאדן במשך זמן רב, מונה לעמוד בראש ארגון אל-קאעדה בחודש יוני לאחר חיסולו של בן לאדן, על ידי כוחות אמריקאיים בתחילת מאי.

הארגון חטף את וורן ויינשטיין, מומחה פיתוח אמריקאי בעיר לאהור שבפקיסטאן. ויינשטיין בן 70, עבד על פרויקט בצפון מזרח המדינה, אזור בו צבא פקיסטאן נלחם במורדים אסלאמיים כבר תקופה ארוכה.

זוואהירי הבהיר שהארגון דורש את שחרורם של כל העצורים במחנה של ארה"ב בגוונטאנמו וכל העצורים בגלל קשרים עם אל קאעדה והטליבאן. בנוסף, דרש להפסיק לאלתר את כל התקיפות האוויריות של ארה"ב ובנות בריתה בפקיסטאן, אפגניסטאן, תימן, סומליה ועזה. עוד דרש את שחרורם של אסירים בכירים כמו רמזי יוסוף שאחראי על הפיצוץ במרכז הסחר העולמי בשנת 1993, ושייח עומר עבדל רחמן, המרצה מאסר עולם בגין מזימה לתקוף את מטה האו"ם בניו יורק.

"המחלוקת שלכם היא לא איתנו אלא עם אובמה (נשיא ארה"ב). הדרישות שלנו הוגנות, אז תמשיכו להפעיל לחץ על אובמה אם אתם רוצים לראות את יקירכם שב הביתה", אמר זוואהירי שהוא פונה למשפחתו של ויינשטיין.

גורם רשמי בממשל האמריקאי אמר "זה בהחלט אפשרי שאל קאעדה או אחד הארגונים המסונפים לו מחזיקים בויינשטיין, וההצהרה של זוואהירי תומכת במסקנה הזו". לדבריו, הממשל האמריקאי עוקב מקרוב אחר המצב ובודק כל מידע שעשוי להוביל את ויינשטיין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ