דיווחים בלבנון: צה"ל הפציץ מתקן ריגול שנחשף על ידי חיזבאללה

לפי הדיווח, אנשי חיזבאללה כיתרו את זירת האירוע ובשמיים מורגשת פעילות של מל"טים ישראלים. בפיצוץ נפצעו שני בני אדם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כלי תקשורת לבנוניים דיווחו בצהריים (שישי) כי שני בני אדם נפצעו בפיצוץ בדרום המדינה, בין הערים סריפה ודיר קיפא. לפי חלק מהדיווחים מדובר במתקני ריגול שהופצצו על ידי ישראל לאחר שנחשפו על ידי חיזבאללה.

אולם כלי תקשורת אחרים מציגים דיווחים סותרים בנוגע לסיבת הפיצוץ. אחד מהם העלה את ההערכה כי מדובר במצבור נשק של חיזבאללה שהתפוצץ, בעוד אחרים טוענים כי במקום קיימת מחצבה בה אירעה תאונת עבודה.

אתר המקורב לחזבאללה טען כי הארגון חשף אמצעי ריגול ישראלים שהוטמנו באזור הפיצוץ . על פי הדיווח ישראל הצליחה לפוצץ את האמצעים שהתגלו באמצעות מטוסים ללא טייס.

אתר האינטרנט "לבנון עכשיו" מסר כי אנשי חיזבאללה כיתרו את זירת האירוע ומשטרה מקומית הגיעה כדי לברר את נסיבות הפיצוץ. עוד דיווח האתר כי במקום מורגשת תנועה ערה של מטוסי ריגול ישראלים.

בחודש מארס הודיע צבא לבנון כי הוא איתר ופירק מתקן ריגול ישראלי סמוך לעיר הנמל צור. בין השאר כלל המתקן שתצלומים לכאורה שלו פורסמו, מצלמת ריגול, מכשירים לקבלת ושליחת אותות ומערכת קירור. לטענת צבא לבנון, מדובר במערכת ריגול לטווח ארוך, שהוסתרה בתוך כיסוי דמוי סלע.

בהודעת צבא לבנון נמסר אז כי מתקן הריגול חלש על רצועת חוף נרחבת והופעל בידי מל"ט (מטוס ללא טייס) וכי איתורו הסתמך על מידע מודיעיני שסיפק חיזבאללה.

בדצמבר שעבר הגישה לבנון תלונה למועצת הביטחון של האו"ם נגד ישראל, לאחר שלטענתה חשפה כמה מתקני ריגול שהוצבו בתחומה על ידי המודיעין הישראלי בהר סאנין וג'בל ברוך. בהודעה רשמית של משרד החוץ הלבנוני נמסר אז כי "ישראל השתילה שני מתקני ריגול ומצלמות מעקב בשטח הריבוני של לבנון. מדובר בפעולה תוקפנית שמפרה באופן בוטה את ריבונות לבנון, את החוק הבינלאומי וכן את החלטה 1701 של האו"ם. פעילות זו מאיימת על ביטחון האזור ועל האפשרות לשלום".

בשבוע שעבר אירע בדרום לבנון פיצוץ נוסף, ככל הנראה במחסן תחמושת של חזבאללה.
אנשי הארגון מנעו אז מכוחות הביטחון הלבנונים להגיע למקום האירוע בעיירה ציקין
באזור צור, בו אסורה נוכחות חיזבאללה לפי החלטה 1701 של מועצת הביטחון. כוחות של יוניפי"ל שאמורים לאכוף החלטה זו, הודיעו כי יחקרו את נסיבות הפיצוץ. בשנה שעברה אירעו כמה פיצוצים גדולים במחסני נשק בכפרים שיעים בדרום לבנון כמו חירבת סלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ