ח"כ קירשנבאום נבחרה למשקיפה: "לא היו זיופים"

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

"אני לא רואה איך אפשר לזייף את הבחירות ברוסיה, אלא אם הזיוף מאוד מתוחכם", כך אומרת חברת הכנסת פאינה קירשנבאום מישראל ביתנו, המשמשת משקיפה במערכת הבחירות ברוסיה. קירשנבאום נמצאת בעיר קאזאן ומבקרת בקלפיות שונות בעיר וכן בכפרים סמוכים. היא מספרת כי "הרוסים מנסים להראות יותר שקיפות ושכל מה שנעשה הוא בסדר, ולכן הוזמנו מאות משקיפים בינלאומיים שמסתובבים בין הקלפיות".

קירשנבאום אומרת כי למיטב התרשמותה, הליך ההצבעה, שבו המצביעים מקבלים דף עם רשימת כל המפלגות, ומסמנים את המפלגה שלה הם רוצים להצביע, יקשה על זיופים. "אני לא רואה איך אפשר לזייף את ההצבעה בדרך שבה זה מתנהל", אמרה. חברת הכנסת מישראל ביתנו, שתשוב מחר לישראל, מאמינה בהליך הבחירות ברוסיה. "שבע מפלגות הגישו בקשה להתמודד בבחירות ואף אחת מהן לא נפסלה, אין מישהו שיכול להגיד שרצה לרוץ ולא ניתנה לו הזדמנות", אמרה קירשנבאום.

היא מספרת כי הוזמנה לשמש משקיפה על ידי ועדת הבחירות ברוסיה. לדבריה, זוהי הפעם הראשונה שבה היא משמשת משקיפה במדינה, ואינה יודעת מדוע נבחרה לתפקיד: "לא יודעת למה חשבו עלי. אולי כי נאמתי בכנס של האיחוד האירופי יחד עם מכון מחקר רוסי".

קירשנבאום אומרת כי היתה שמחה לייבא מרוסיה לישראל את העניין הציבורי בבחירות. לפי חברת הכנסת, "יש פה מודעות ציבורית מאוד גבוהה ללכת להצביע, כשבארץ, המודעות פחותה לדעתי", סיכמה.

תגובות