בריטניה: אסאנג' יקבל הזדמנות נוספת לערער על הסגרתו לשוודיה

מייסד ויקיליקס זכה לעוד כמה שבועות בבריטניה לאחר ששני שופטים אישרו שבית המשפט העליון ידון בהסגרתו לשוודיה באשמת תקיפה מינית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מייסד ויקיליקס ג'וליאן אסאנג' ממשיך להיאבק נגד הסגרתו לשוודיה, שם הוא מואשם באונס ובתקיפה מינית של שתי נשים. היום (שני) הוא זכה בארכה כאשר קיבל את הזכות לשימוע בבית המשפט העליון בבריטניה, לאחר שערעורו לערכאה נמוכה יותר נדחה בראשית נובמבר.

אסאנג' בן ה-40 מואשם באונס ותקיפה מינית של שתי מתנדבות בוויקיליקס בחודש אוגוסט 2010. היום החליטו שני שופטים כי יותר לו לשטוח את טיעוניו בפני ערכאת השיפוט הגבוהה ביותר בבריטניה, אך אין פירוש הדבר בהכרח כי יתקיים הליך ערעור.

כעת נקצבו לאסאנג' שבועיים שבהם הוא יוכל לגבש את נוסח הבקשה, ועל כן הוא צפוי להישאר בבריטניה לפחות עד תחילת 2012. כשנשאל בצאתו מבית המשפט, האם הוא חש שמדובר ב"ניצחון", השיב אסאנג' בקצרה "כן".

ג'וליאן אסאנג' היום בכניסה לבית המשפט בלונדוןצילום: רויטרס

מייסד ויקיליקס טוען שצו המעצר נגדו אינו חוקי כיוון שהוצא על ידי התובע השוודי ולא על ידי בית משפט. דוברת התביעה בשוודיה קארין רוסאנדר אמרה בתגובה להחלטה: "אני מעט מופתעת", והדגישה כי צו המעצר השוודי תקף.

אסאנג' הסגיר עצמו לרשויות בריטניה לאחר שהוצא נגדו צו מעצר של האינטרפול, נעצר ולאחר מכן שוחרר למעצר בית. עורך דינו השוודי טען בשעתו כי הנשים המאשימות אותו בתקיפה מינית משקרות והן בעלות "אג'נדה נסתרת".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ