לראשונה מ-2008: נסראללה הופיע בפני קהל

מזכ"ל החיזבאללה עזב לזמן קצר את הבונקר והופיע בפני ההמונים לכבוד יום העשורא. "הופעתי היא מסר לכל מי שמאמין שהוא יכול לאיים עלינו"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים9
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה הופיע הבוקר (שלישי) בפומבי לראשונה מאז 2008. בהופעתו באיצטדיון ברובע דאחיה בדרום ביירות לרגל יום העשורא הקדוש לשיעים, הוא הסתובב בין הקהל כשהוא מלווה בכמה מאבטחים שפילסו את דרכו בין ההמונים שהתרגשו מנוכחותו המפתיעה. נסראללה אמר לקהל: "רציתי להיות ביניכם לכמה דקות". ככל הידוע, נסראללה כמעט ולא עזב את מקום המסתור שלו מאז מלחמת לבנון השנייה ב-2006 מחשש להתנקשות ישראלית.

נסראללה עלה על הפודיום ובירך את הקהל לרגל החג המסמל את יום מותו של נכדו של הנביא מוחמד, ואמר כי הופעתו היא "מסר לכל מי שמאמין שהוא יכול לאיים עלינו". מזכ"ל חיזבאללה מיעט בדברים "מסיבות ביטחוניות" ולאחר שעזב הוקרן נאום ארוך יותר על גבי מסך ענק.

בנאומו המוקלט אמר נסראללה כי "ההתנגדות הלבנונית מהווה כוח שהאויב אינו מכיר את היקפה והיא תפתיע אותו בכל עימות עתידי. מאז 1982 אנחנו אלה שיוזמים ולא מתייחסים לביקורת של הקהילה הבינלאומית", אמר נסראללה.

מזכ"ל החיזבאללה התייחס בנאומו בעיקר לביקורת הפנים-לבנונית על הארגון והקריאה לפרקו מנשקו. "מי שמנסה לפעול נגד ארסנל הטילים של החיזבאללה, עושה שירות גדול מאוד לישראל ומנסה תחת המעטה של מה שנקרא 'דו-שיח' – את מה שישראל ניסתה לעשות במשך 33 יום ולא הצליחה", אמר. "נמשיך ונחזיק בנשק שלנו יום אחרי יום, אנחנו רק מוסיפים כוח ומשפרים את יכולותינו הצבאית".

נסראללה הבוקר בדרום ביירותצילום: אי-אף-פי

נסראללה גם התייחס ברמיזה למצבו של נשיא סוריה בשאר אל-אסד. "אם יש מישהו שבונה על כך שהנשק שלנו הולך ומחליד, אנחנו אומרים להם שהנשק שלנו רק הולך ומתחדש. יש לנו מסר ברור לכל אלה שרוקמים מזימות וממתינים לשינויים באזור - אנו אומרים שההתנגדות תישאר ותמשיך לפעול ואתם לא תצליחו לשבור אותנו". נסראללה כהרגלו התייחס לישראל ואמר כי "האיום המרכזי עבורנו הוא האיום הישראלי ואנו מתחייבים לשמור על משולש 'הצבא-העם וההתנגדות'".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

בחודש שעבר שידר החיזבאללה נאום של נסראללה לרגל יום הזיכרון ללוחמי החיזבאללה. נסראללה רמז בנאומו כי תקיפה ישראלית באיראן או מעורבות צבאית של המערב בסוריה, תביא לעימות מזוין בין הארגון וישראל. "אני לא מאיים, אבל כל בר דעת מבין שתקיפה ישראלית-אמריקאית באיראן, או מעורבות צבאית בסוריה, תוביל למלחמה כלל אזורית", אמר.

לדברי נסראללה, שנאומו הוקרן על מסך ענק ברובע הדאחיה בבירות, "אני סומך על מה שאמר חמינאי. איראן יכולה להדוף כל תקיפה על מתקני הגרעין שלה. זה שיא החוצפה שישראל - שיש לה מאות ראשי נפץ גרעיניים - דורשת מהעולם לתמוך בה בתקיפה של המתקנים הגרעיניים באיראן, שהוקמו למטרות שלום".

Read this article in English: In rare public appearance, Nasrallah says Hezbollah ready to confront Israel

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ