החייל האמריקאי נמלט משבי הטליבאן, אך נתפס שוב

האתר דיילי ביסט חושף כי בו ברגדל, שמוחזק בפקיסטאן, נמלט להרים והסתתר שם במשך שלושה ימים עד שנלכד בשנית והוחזר לשבי

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

החייל האמריקאי בו ברגדל שנמצא בשבי הטליבאן בפקיסטאן, הצליח לברוח מהשבי, אך נתפס לאחר שלושה ימים, כך דווח היום (רביעי) בדיילי ביסט. הדיווח, שמגיע מכמה גורמים בג'יהאד העולמי, בין השאר מפי לוחם צעיר שמסר כי ראה את ברגדל בחיים כמה פעמים לאחר תפיסתו.

טוראי ברגדל, יליד איידהו, נפל בשבי של רשת חקאני ב-2009. מדובר למעשה במשפחת פשע שהקימה אימפריה המבוססת על חטיפות, סחיטה, הברחות ופעילויות נוספות. בארה"ב התעורר כעס רב על פקיסטאן, שלדברי בכירים אמריקאים, מקיימת קשרים עם הרשת.

על פי הדיווח בדיילי ביסט, ברגדל, שבתחילת תקופת מאסרו היה תחת שמירה צמודה, זכה עם הזמן באמונם של שומריו והם אפשרו לו להסתובב חופשי במתחם בו הוחזק. על פי אחד הדיווחים, שומריו אף נתנו לו רובה ישן כשיצא איתם לציד.

בדיילי ביסט סופר כי באחד הלילות, ברגדל שלא נכבל בלילות, בניגוד לתחילת מאסרו, קפץ מחלון החדר בו הוחזק ונמלט אל ההרים. ברגדל קיווה להסתייע בכפריים מקומיים. זאת בזכות הפשטונוואלי, קוד הכנסת האורחים הנהוג באזור, המחייב לתת עזרה ומחסה לאדם שמבקש זאת. אולם האזור ננטש על ידי התושבים בשל לחץ אנשי חקאני והכנופיות האחרות ובשל התקיפות התכופות של כלי הטיס האמריקאים.

ברגדל נתפס כעבור שלושה ימים כשהוא מסתתר בשוחה מכוסה בעלים, לאחר שכמעט ולא אכל או שתה מאז בריחתו. למרות זאת שני לוחמים לא הצליחו להכניע אותו, ורק אחרי שלוחמים נוספים הגיעו הם הצליחו להשתלט עליו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ