עלייה של 20% במספר העיתונאים הכלואים בעולם השנה

לפי הדו"ח "הוועד להגנה על עיתנאים", איראן מחזיקה ב-43 מ-179 העיתונאים הכלואים. מספר העצורים הכולל הוא הגבוה ביותר בשנים האחרונות

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

מספר העיתונאים הכלואים ברחבי העולם עלה ב-20% השנה, לרמה הכי גבוהה מאז אמצע שנות ה-90, כך על פי נתוני ה"וועד להגנה על עיתונאים". השדולה למען העיתונאים מגלה בדו"ח חדש, כי 43 מתוך 179 העיתונאים הכלואים מוחזקים במעצר באיראן, שמדורגת בראש הרשימה.

בין העצורים, העורך האיראני מוחמד דוורי, זוכה פרס בינ"ל לחופש העיתונות, שאתר האינטרנט שלו חשף התעללות במתקן אסירים שנסגר מאז. לדברי השדולה, התגברות מעצרי העיתונאים החלו עם תום המהומות שפרצו בעת הבחירות ב-2009. "היקף המעצרים, חקירות, ואנשים ששוחרו בערבות הוא גבוה מאוד", אמר העיתונאי הגולה אומיד ממריאן. "המציאות היא כזו שעיתונאים פוחדים להתעסק עם ידיעות נושאים קריטיים", הוסיף.

בין המדינות המדורגות כ"מדכאות ביותר" בנוגע למעצר עיתונאים, נמצאות אריתריאה, סין, בורמה ווייטנאם. טורקיה וסוריה מדורגות אף הן גבוה ברשימה. באשר לאזורים בעולם בהם מעצר עיתונאים הוא הגבוה ביותר, מדינות המזרח התיכון וצפון אפריקה החזיקו ב-77 מתוך כלל העיתונאים העצורים, המהווים 45% מכלל העצורים.

בפעם הראשונה מאז החל הארגון בפרסום הדו"חות השנתיים שלו מאז 1990, אף עיתונאי ממדינות אמריקה לא נמצא במעצר בנסיבות הקשורות לעיסוקו. בארגון אמרו כי מספר העיתונאים העצורים הוא הגבוה ביותר מאז 1996, אז נכלאו 185 עיתונאים, כשטורקיה נקטה יד קשה כנגד עיתונאים כורדים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ