אסון בהודו: 89 נספו בשריפה שפרצה בבית חולים יוקרתי

רובם נהרגו כתוצאה משאיפת עשן. גורמים רשמיים במדינה טוענים כי הצוות הרפואי, כולל מנהלים בכירים במקום, ברחו ונטשו את החולים

אי - פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אי - פי

89 בני אדם נהרגו היום (שישי) בשריפה שפרצה בבית חולים פרטי במזרח הודו. לפי המשטרה, רובם מתו כתוצאה משאיפת עשן. 73 מהם נהרגו בתוך המבנה, ו-16 מתו מפצעיהם מאוחר יותר. ארבעה מההרוגים היו עובדי בית החולים, וכל השאר היו חולים שטופלו במקום.

השריפה פרצה במרתף ששימש לאחסון, בסביבות השעה 15:50 זמן מקומי, והעשן התפשט במהרה ברחבי הבניין בן שבע הקומות. לא ברור מה גרם לשריפה, וחקירת המשטרה בנושא נמשכת.

לדברי גורמים רשמיים בהודו, הצוות הרפואי ברח מבית החולים עם פרוץ השריפה, ונטש את החולים. שישה מנהלים בכירים בבית החולים, שברחו גם הם, הסגירו את עצמם למשטרה והם כנראה יואשמו בהריגה. "זה נורא שצוותי בית החולים לא עשו שום מאמץ כדי לחלץ את המאושפזים שנכלאו בפנים", אמר מושל המחוז שבתחומו נמצא בית החולים. "בכירים בבית החולים ברחו כשהאש פרצה". המושל החליט לשלול את רשיונו של בית החולים, שטען מצידו כי לא הופרו כללי הבטיחות במקום.

מחדל נוסף שהמשטרה תחקור נוגע להתנהלותם של השומרים. האחרונים מנעו מתושבי שכונת העוני הסמוכה – שהיו הראשונים להבחין באש ובעשן – להיכנס למקום כדי להפעיל את האזעקה ולחלץ את החולים, וטענו כי מדובר בשריפה קטנה. "לקח לכוחות הכיבוי יותר משעה כדי להגיב לאירועים", אמר עד ראייה, שדודו היה מבין החולים שחולצו בשלום.

השריפה בבית החולים, היוםצילום: אי - פי

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ