המתיחות בין הקוריאות גולשת גם לחג המולד

בסיאול החליטו להדליק נרות על מגדל הסמוך לגבול בין המדינות. השכנה הצפונית אמרה כי מדובר ב"לוחמה פסיכולוגית", והבטיחה לנקום

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

צפון קוריאה מזהירה את שכנתה הדרומית מפני הדלקת נרות חג מולד לאורך הגבול בין המדינות. הממשלה בפיונגיאנג איימה היום בהודעה שפרסמה כי הדלקת הנרות הצבעוניים עלולה להוביל ל"תוצאות בלתי צפויות", והבטיחה לנקום בדרום קוריאה אם הנרות אכן יודלקו.

המחלוקת סובבת סביב מגדל בגובה 30 מטרים המעוצב כעץ בראש גבעה סמוכה לגבול, הנמצאת בשליטה צבאית ובטווח הירי של צפון קוריאה. המגדל מעוטר באלפי נורות מהבהבות קטנות, וניתן לראות אותו מהעיר קיסונג, שנמצאת בצד השני של הגבול. השבוע אמר שר ההגנה של דרום קוריאה כי המדינה שוקלת לאשר בקשה של חברי כנסיה קטנה בסיאול להדליק את הנורות על העץ.

בתגובה נכתב באתר הרשמי של צפון קוריאה כי המהלך מהווה "ניסיון למלחמה פסיכולוגית", וכי להדלקת הנורות יהיו השלכות. "האויבים המבקשים לחרחר מלחמה צריכים לדעת שהם יהיו אחראיים לכל תוצאות לא צפויות שהמהלך יגרום, זה לא נושא שניתן להתעלם ממנו בקלות", נכתב בהודעה.

ב-2004 הפסיקה דרום קוריאה את מנהג הדלקת הנרות לאורך הגבול, לאור התחממות היחסים עם שכנתה הצפונית. סיאול חידשה את המנהג בדצמבר שעבר, לאור המתח הגובר בין המדינות. בעבר האשימה צפון קוריאה כי המנהג משמש להפצת הנצרות בין אנשיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ