מחקר בארה"ב מגלה: כמעט אחת מכל חמש נשים אמריקאיות נאנסה או עברה ניסיון אונס

המחקר, שבדק את שכיחות מקרי האונס והאלימות במשפחה, גילה שבכל דקה 24 בני אדם בארה"ב נפגעים מאלימות מינית

נטשה מוזגוביה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטשה מוזגוביה

מחקר מקיף של המרכז לפיקוח ומניעת מחלות בארה"ב גילה כי כמעט אחת מתוך חמש נשים במדינה הותקפה מינית. המחקר, שהתחיל בשנת 2010 וכלל סקר טלפוני של 16,507 מבוגרים (9,086 נשים ו-7,421 גברים), התמקד בשאלה עד כמה נפוצים אונס ואלימות בתוך המשפחה.

המחקר מגלה כי כמעט אחת מתוך חמש נשים עברה בשלב כלשהו בחייה ניסיון אונס או אונס; אחת מתוך ארבע הוכתה על ידי בן זוגה; ואחת מתוך שש הוטרדה. במחקר נאמר כי בארה"ב 24 בני אדם בממוצע נופלים מדי דקה קורבן לאונס, אלימות או הטרדה בידי בן או בת הזוג שלהם.

לינדה דגאטיס, מנהלת המרכז הלאומי למניעת פציעה ופיקוח, הגוף שהיה אחראי ישירות על המחקר, ציינה כי האלימות הקשה ביותר מכוונת כלפי קטינים וצעירים. דגאטיס הוסיפה כי המידע שחשף המחקר יכול לעזור למנוע אלימות "כדי להבטיח שכל האנשים יוכלו לנצל את מלוא הפוטנציאל בחיים שלהם".

דגאטיס אמרה גם כי נתוני המחקר "מדהימים ובוודאי מפתיעים בעבור אנשים רבים. אני לא חושבת שידענו שזה כה נפוץ", סיפרה בראיון לניו יורק טיימס.

החוקרים התייחסו במחקרם גם לסוגי אלימות מינית שלא נבדקו בעבר במסגרת מחקר ארצי, כמו תקיפה מינית שאינה אונס, אלימות נפשית, אילוץ לקיים יחסי מין ועוד.

בנוסף אסף המחקר נתונים על בריאותם הנפשית והגופנית של קורבנות האלימות.

הגילוי שככל הנראה פחות מפתיע הוא כי נשים סובלות מאלימות מינית הרבה יותר מגברים. אחוז אחד של נשים דיווחו על אונס בשנה שעברה. משמעות הדבר היא ש-1.3 מיליון נשים אמריקאיות נאנסו או עברו ניסיון אונס. זאת, לעומת ההערכות הקודמות שלפיהן כ-270 אלף נשים אמריקאיות נפגעו מאלימות מינית בשנה שעברה. רק 84,767 מתוכן דיווחו על אונס בשנת 2010, לפי נתוני האף-בי-איי.

אך לא רק נשים יכולות ליפול קורבן לאלימות מינית וגם הגברים במחקר דיווחו על אלימות כזו במספרים מפתיעים.

הנתון עמד על אחד מתוך שבעה גברים שסבלו מאלימות קשה מידי בן או בת הזוג שלהם, ובין 1% ל-2% דיווחו שנפלו קורבן לאונס - אחד מכל 71 גברים.

המחקר ציין כי גיל צעיר עלול להיות גורם סיכון לאלימות מינית. 28% מהגברים קורבנות האונס דיווחו כי היו פחות מבני עשר כאשר נאנסו, לעומת 12% מהנשים שסיפרו כי נאנסו כשהיו בנות פחות מעשר. יחד עם זאת, כמעט 80% מהנשים סיפרו שהאונס אירע לפני שהגיעו לגיל 25. המחקר אף גילה כי 35% מהנשים שנאנסו בתור קטינות נאנסו שוב בגיל מבוגר יותר.

ביותר ממחצית מקרי האונס של נשים התוקף היה אדם קרוב ו-40% נוספות דיווחו על אונס בידי מכר. באופן דומה, יותר ממחצית הגברים במחקר דיווחו כי נאנסו על ידי מכר.

חלק גדול מהנשים שדיווחו שנפגעו מאלימות מינית התלוננו על תסמינים פוסט-טראומטיים, כמו גם שליש מהגברים. נשים שנפלו קורבן לאלימות מינית סובלות יותר מאסתמה וסוכרת בהשוואה לנשים שלא נפגעו מאלימות מינית. רבים מהנשים והגברים שחוו אלימות כזו מדווחים על כאבי ראש תכופים, כאבים כרוניים, קשיי שינה ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ