ככל שהם נהנים משוויון, הגברים הגאים בריאים יותר

מחקר חדש שנערך במדינת מסצ'וסטס ארה"ב מראה כי שיפור חל במצבם הבריאותי של גברים גאים במקומות שבהם התירו להם להתחתן

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

מספר המבקרים הגאים במרפאות מין ירד בשיעור ניכר לאחר שנישואים חד מיניים אושרו במדינת מסציוסטס. את הממצאים חשף מחקר חדש שפרסם המגזין האמריקאי לבריאות ציבורית. על פי המחקר אין קשר להימצאותם של הגברים במערכת יחסים.

מחקר אחר כבר הראה בעבר שגברים גאים לוקים בדיכאון ופיתוח נטיות אובדניות יותר מגברים הטרוסקסואלים, וכי הדרה חברתית עשויה להיות אחראית לכך במידה מסוימת. נישואים חד מיניים חוקיים כרגע בשש מדינות בארה"ב, כאשר מדינת מסציוסטס היתה הראשונה להעביר את החוק בשנת 2003.

מחקר באוניברסיטת קולומביה בבית הספר לרפואה ציבורית סקר את הצורך בטיפול רפואי ונפשי בקרב 1,211 גברים גאים הרשומים במרפאה ספציפית 12 חודשים לפני ולאחר החלת החוק. מהממצאים עולה כי חלה ירידה של 13% במספר הביקורים לאחר שהחוק נכנס לתוקף. חלה ירידה בלחץ הדם, דיכאון "והפרעות הסתגלות", שלפי טענת המחברים עשויה להיות תלויה בירידה בתחושת מתח.

המונים חוגגים את החוק המתיר לזוגות חד מיניים להנשא במדינת ניו יורק צילום: אי–פי

נשים גאות לא נכללו במחקר כי שלא היו מספיק נבדקות על מנת לספק נתונים מספקים מבחינה סטטיסטית. ד"ר מארק האטזנבוהלר, שהוביל את המחקר, אמר "התוצאות שלנו מוכיחות כי הסרת המחסומים הללו משפרים את הבריאות של גברים גאים ובי סקסואליים. שוויון בתחום הנישואין עשוי לייצר הטבות בריאות ציבוריות נרחבות על ידי הפחתת המקרים של פגיעות בריאותיות הנגרמות כתוצאה ממתח.

דובר של ארגון צדקה למאבק באיידס וקידום בריאות בבריטניה, אמר "יש קשר ברור בין בריאות ואושר. אין זו הפתעה שאנשים שמתייחסים אליהם כמו אזרחים סוג ב' נוטים לפתח דימוי עצמי נמוך, שכתוצאה מאלץ אותם לקחת סיכונים. אם מדובר בצריכת סמים, אלכוהול או מין לא מוגן, התייחסות לא שוויונית לגברים גאים היא בעלת השלכות ארוכות טווח בנוגע לבריאותם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ