רבבות צליינים השתתפו במיסת חג המולד בבית לחם

כ-100 אלף תיירים צפויים לבקר בעיר בתקופת החג. מספר המבקרים נחשב גבוה נוכח המשבר הכלכלי העולמי והמהומות בעולם הערבי

ג'קי חורי ואי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי ואי-פי

ברחבי העולם הנוצרי ובקהילה הנוצרית בארץ יציינו היום (ראשון) ומחר את חג המולד. ההכנות לחג מתחילות כבר כמה ימים לפני בקישוט עצי האשוח והכנת המתנות לחג. אתמול בערב התקיימו תהלוכות ביישובים רבים בארץ לציון חג המולד, כשהתהלוכה המרכזית התקיימה בעיר נצרת בהשתתפות אלפים מתושבי העיר.

בנצרת קיימו השבוע גם את שוק חג המולד, בדומה לערים רבות באירופה ובארה"ב, ואנשים בתחפושת של סנטה קלאוס חילקו מתנות החג לילדים הנרגשים. בכנסיות התקיימו לקראת חצות תפילות המיסה, כשבחיפה ובנצרת התקיימו המיסות המרכזיות.

עשרות אלפי צליינים נאספו אתמול גם בבית לחם כדי להתחיל בחגיגות ערב חג המולד במקום הולדתו של ישו, לפי המסורת הנוצרית, שנחתמו במיסת החצות. רבים מהמבקרים הגיעו כבר בבוקר כדי להצטלם ליד עץ חג המולד, שגובהו 15 מ', שהוצב בכיכר מנגר. "זו הפעם הראשונה שאני מבקר בבית לחם, וזו הרגשה מדהימה להיות במקום הולדתו של ישו בתקופת חג המולד", אמר אייברהם ראי, בן 49, מאינדיאנה.

1 מתוך 7 |
הכנות לחג המולד בבית לחםצילום: דניאל צ'צ'יק
2 מתוך 7 |

משרד התיירות בישראל הודיע כי השנה צפויים לבוא 100 אלף תיירים לעיר בתקופת החג. דוברת המשרד, לידיה וייצמן, אמרה כי מספר זה דומה למספר השיא של התיירים שבאו בשנה שעברה, ואולם, הוא נחשב למספר גבוה בשל גל המהומות בעולם הערבי והמיתון ששורר בארה"ב ובאירופה. בבית לחם ציינו אתמול כי המלונות בעיר היו מלאים עד אפס מקום.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות, עדכונים ופרשנויות מהארץ לפייסבוק שלכם

ראש עיריית בית לחם, ויקטור בטארסה, אמר כי הוא מקווה כי החגיגות יקרבו את הפלסטינים למדינה. "אנחנו חוגגים את חג המולד הזה, בתקווה שבעתיד הקרוב נממש את זכותנו להגדרה עצמית, לכן חג המולד הזה הוא מיוחד במינו", אמר בטארסה. הפטריארך הלטיני פואד טוואל, ראש הכנסיה הקתולית בישראל ובגדה המערבית, עבר אתמול בצהריים מירושלים לבית לחם דרך מחסום צה"ל, בתהלוכה המסורתית הנערכת מדי שנה. "אנחנו מבקשים מהילד שנולד בבית לחם להעניק לנו את השלום במזרח התיכון, שלום בארץ הקודש, שלום בלבבות ובמשפחות שלנו", אמר טוואל לפני לכתו לכנסיית המולד, שבה חגג את מיסת חצות, שבה השתתפו גם יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, שר החוץ הירדני, נאסר ג'ידה ובישופים רבים מרחבי העולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ