תקועים בים הקרח של אנטרקטיקה עם חור בירכתי הספינה

כוחות החילוץ הגיעו לסייע לספינת דיג רוסית לאחר עשרה ימים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עשרה ימים לאחר שנתקעה בים הקרח של אנטרקטיקה, הגיעו היום (שני) כוחות חילוץ אל ספינת דיג רוסית בשם "ספרטה". ספינת מחקר דרום קוריאנית הצליחה לפלס את דרכה בין גושי הקרח ולהגיע לכלי השיט הרוסי. ב-16 בדצמבר פגעה האונייה הרוסית במשטח קרח שנמצא מתחת לפני המים, והוא פער בה חור בקוטר של שלושים סנטימטרים, שהוביל לחדירת מים לגוף הספינה, הנושאת 32 אנשי צוות.

מספר ספינות חילוץ כשלו בניסיון להגיע אל ה"ספרטה" בשל ריבוי הקרח בים רוס, הממוקם בחופה הצפוני של אנטרקטיקה. לבסוף, הספינה הקוריאנית "אראון", שהינה "שוברת קרח", הצליחה להגיעה אל כלי השייט הרוסי.

עד הגעתם של המחלצים, נאלצו חברי הצוות, שמורכב מ-15 רוסים, 16 אינדונזים ואוקראיני אחד, לשאוב מים כמעט קפואים מירכתי הספינה כדי למנוע את טביעתה, כאשר בנקודה מסוימת כמחצית מחברי הצוות נאלצו לעבור לסירות ההצלה.

6 מתוך 6 |
ה"ספרטה" התקועה ולצידה ציוד תגבורת שהוצנח בעבורה
1 מתוך 6 |
ה"ספרטה"
2 מתוך 6 |
ה"ספרטה"

את מבצע החילוץ של הספינה ריכזה ניו זילנד, המתאם מייק רוברט, סיפר כי הספינה הקוריאנית עוגנת כעת לצידה של הספרטה וננקטים צעדי על מנת לייצב את הנטייה שנוצרה כתוצאה מהחור שנפער ולהעריך את הנזקים שנגרמו לספינה. לדבריו הצוותים של שתי הספינות ינסו לסתום את החור ובמידה ויצליחו בכך הם מקווים שספרטה תהיה מסוגלת להפליג לצידה של "אראון" אל מחוץ לים הקרח ואל המים הפתוחים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ