בניו יורק חיים יותר טוב, עכשיו יש הוכחות

נתונים מראים שיפור בבריאות תושבי התפוח הגדול, שחיים יותר משאר האמריקאים. בעירייה מייחסים את ההישג למאבק בעישון ולעלייה בביטחון

שלמה שמיר
ניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
שלמה שמיר
ניו יורק

לתינוקות שנולדו בניו יורק משנת 2008 צפויה תוחלת חיים של 80.6 שנים, לעומת 78.2 שנים המקובלת בשאר האוכלוסייה באמריקה. זהו נתון אחד מתוך רשימה סטטיסטית מחמיאה, המצביעה על הישגים משמעותיים בתפוח הגדול בעשור האחרון, בתחומים הנוגעים לבריאותם של התושבים ואיכות חייהם.

"ניו יורק עוקפת את שאר המדינה בתחום אריכות החיים", הצהיר ראש העיר מייקל בלומברג במסיבת עיתונאים מאולתרת שקיים אתמול בבית חולים ברובע ברונקס. "ניו יורק היא מקום טוב להיוולד בו", הוסיף בגאווה.

ד"ר תום פארלי, המפקח על הבריאות בעירייה, אמר כי "העובדה שתוחלת החיים בניו יורק ארוכה יותר משאר חלקי המדינה היא הוכחה שאנו כנראה עושים משהו בסדר". לדבריו, הטיפולים הרפואיים שעומדים לרשות תושבי ניו יורק טובים יותר. כמו כן, המאבק ההסברתי נגד העישון שראש העיר מוביל מזה שנים, והחוקים האוסרים עישון במקומות ציבוריים נשאו פרי. במקביל נרשמה ירידה בשימוש בסמים, והביטחון ברחובות וברכבות התחתיות השתפר. אפילו בשיעור תאונות הדרכים באזור המטרופולין חלה ירידה.

הסנטרל פארק בניו יורקצילום: אי–פי

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות מהעולם ישירות לפייסבוק שלכם

מהנתונים שפורסמו עולה כי כמעט בכל תחום הנוגע לבריאות הציבור בניו יורק חלה התקדמות מרשימה. שיעור תמותת התינוקות בעיר ירד לשפל חסר תקדים. בשנת 2010 היקף תמותת התינוקות עמד על 4.9 לאלף לידות. שיעור מקרי המוות בקרב חולי לב ונפגעי איידס פחת באופן משמעותי: מקרי המוות ממחלות לב ירדו בשיעור של-27% מאז 2002 וממחלת האיידס בשיעור של 51% .

"רק חישבו על זה", אמר ראש העיר בלומברג לעיתונאים, "לתושב הממוצע של ניו יורק מובטחות עוד שלוש שנים של חיים בהשוואה לתושבי הערים האחרות בארה"ב. תארו לעצמכם מה היו אומרים אם הנתונים היו מראים ההפך". עיתונאי אחד העיר, כי אפשר להבין שראש העיר מבקש אשראי על השיפורים במצב הבריאות בעיר, אך השיפור בתוחלת החיים של התושבים התחיל להסתמן בשנת 2000, שנתיים לפני שבלומברג נבחר לראשות העיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ