ומי ברשימת נשות השנה של הבי-בי-סי? דובת פנדה

בריטניה סוערת לאחר ש"סוויטי", פנדה מפורסמת שהגיעה בתחילת החודש מסין לסקוטלנד, נכללה ברשימת הנשים המשפיעות ב-2011

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

רשימת נשות השנה של הבי-בי-סי הציתה סערה מכיוון לא צפוי, לאחר שכללה, בנוסף ל-11 נשים, גם דובת פנדה אחת. הבי-בי-סי החליט להכניס לרשימה את טיאן טיאן (המכונה "סוויטי"), שנדדה עם דוב נוסף במסע מתוקשר מסין לגן החיות באדינבורו שבסקוטלנד, לו ניתנה בהשאלה בתחילת החודש. על רשת החדשות נמתחה ביקורת בשבוע שעבר, לאחר שברשימת אנשי השנה בספורט שערכה לא נכללו נשים.

ההחלטה עוררה ביקורת רבה, וגם הרבה ציוצי טוויטר זועמים, חלקם מפוליטיקאים ואנשי ציבור ידועים. סגן ראש הממשלה בבריטניה לשעבר, ג'ון פרסקוט, כתב כי "הבי-בי-סי לא יכול היה למצוא אשה לרשימת אנשי השנה בספורט, אבל הוא בחר להכניס פנדה לרשימת נשות השנה".

"סוויטי" מתאקלמת בגן החיות בסקוטלנדצילום: אי–פי

חברת הפרלמנט ממפלגת ה"לייבור" סטלה כריסטי כתבה: "בלי להעליב את 'סוויטי', כותרת הרשימה היתה 'נשות השנה', לא 'בעלי החיים ממין נקבה של השנה". העיתונאי שכתב על נשות השנה עבור הבי-בי-סי, בוב קאונדי, הגיב גם הוא למהומה בטוויטר: "אני לא בחרתי את הרשימה, רק כתבתי עבורם". הוא הוסיף כי הבחירה גרמה למריבה בינו לבין אשתו, שבכלל לא היתה מרוצה מההחלטה.

הרשימה זכתה לחצי ביקורת גם מכיוון נוסף, לאחר שרבע מהנשים נכללו בה בשל נישואים לגברים משפיעים. כך למשל ניתן למצוא בה את פיפה מידלטון, גיסתו של הנסיך ויליאם, ושרלין ויטסטוק, הנשואה לנסיך מונקו אלבר.

בבי-בי-סי ציינו כי זו אינה הפעם הראשונה בה בעל חיים מופיע ברשימה, וגם סיפקו הסבר. "הבחירה ב'סוויטי' כדמות מרכזית בשנה החולפת היתה תוספת מחממת-לב לרשימה", נאמר בהצהרה מטעמם.

המבצע להעברת "סוויטי" ודב נוסף מסין לסקוטלנדצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ