אלפי פריטים שנמשו משרידי הטיטניק יוצעו למכירה פומבית

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

האוסף הגדול ביותר של פריטים שמקורם בספינה טיטניק, שבבעלות חברת "פרמייר אקסבישן", יועמד למכירה פומבית בשנת 2012 - מאה שנים לאחר טביעתה של הספינה המפורסמת בצפון האוקיינוס האטלנטי. שוויו של האוסף, המכיל יותר מ-5,500 פריטים, בהם כלי חרסינה יקרים מסין וחלקים מגוף הספינה שנמשו מהאוקיינוס - נאמד כיום ב-189 מיליוני דולרים. המחיר המשוער מבוסס על הערכה שבוצעה ב-2007, ושאינה כוללת מיפוי תלת-ממדי שערכה משלחת מדעית שחקרה את הספינה הטרופה ב-2010.

בהודעת החברה נמסר כי בכוונתם למכור את כל האוסף לקונה אחד, באחד באפריל בבית המכירות הניו יורקי "גורנסי'ס". תוצאות המכירה לא יפורסמו עד 15 באפריל - התאריך שבו טבעה הטיטניק בנסיעת הבכורה שלה לפני מאה שנה, לאחר שהתנגשה בקרחון. עם זאת, המכירה תלויה עדיין באישורו של שופט פדרלי מווירג'יניה, שלאורך השנים פסק בתביעות הקשורות בחפצים שנמשו מהספינה. בית המכירות צפוי לקבל עמלה של שמונה אחוזים מסכום המכירה.

שטרות שנמצאו בספינה טיטניק צילום: אי-פי

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב כתבות סוף השבוע ישירות אליכם

אוצרות הספינה, שחלק ניכר מהם כלול באוסף שיוצע למכירה, נמשו ממנה בשבע צלילות אל שרידיה, השקועים בעומק של כארבעה קילומטרים מתחת לפני האוקיינוס. בין שבעת הצוותים שצללו היה גם צוותו של במאי הסרט "טיטניק", ג'יימס קמרון.

שופטת מחוזית מניו יורק, רבקה סמית, אישרה את תנאי החוזה בין "הוד מלכותה טיטניק", חברה בת של "פרמייר אקסבישן", לרשויות בארה"ב. לפי ההסכם, חל על החברה איסור למכור חלקים מהאוסף בבודדים. כמו כן, מחייבים התנאים את הקונה לאפשר גישה לפריטים "דרך תערוכות ציבוריות, מאמרים היסטוריים ומחקר מדעי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ