ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

סגן ראש תנועת האחים המוסלמים במצרים, רשאד ביומי, אמר הבוקר (ראשון) לעיתון אל-חיאת היוצא לאור בלונדון כי "בשום מצב תנועת האחים המוסלמים לא תכיר במדינת ישראל". ביומי רמז לאפשרות שהסכם השלום בין המדינות יובא למשאל-עם כדי להכריע בסוגיה, "ההסכמים נחתמו לפני זמן רב והעם המצרי לא היה שותף להם ולכן העם צריך לומר את דברו בנושא". סגן ראש התנועה הוסיף כי "ההסכמים יכובדו על פי החוק, אולם לכל צד יש את הזכות לבחון אותו מחדש".

תנועת האחים המוסלמים, שתזכה לרוב בפרלמנט המצרי, תיקח חלק מהותי בקביעת המדיניות המצרית וסוגיית הסכם השלום תובא בקרוב לשולחן התנועה. ביומי הוסיף כי אין בדיונים בהסכמי השלום הכרה במדינת ישראל. "זה לא יהיה תנאי בשום מצב מבחינתנו. ישראל היא אויב ויישות כובשת". הוא אמר עוד כי התנועה לא תאפשר לאף אחד מחברי התנועה לשבת עם ישראלי, "אני לא ארשה לעצמי לשבת עם פושע ולא יהיה מצב שנשתף פעולה עם ישראלי", אמר.

בתחילת החודש התייחס מזכ"ל תנועת האחים המוסלמים לנושא וטען כי "בדרך כלל ישראל לא מכבדת את ההסכם". המזכ"ל מחמוד חוסיין הוסיף כי "אנו מאמינים כי להסכם יש חשיבות גדולה, אבל הוא לא ניצב בראש סדר העדיפויות שלנו, יש דברים אחרים חשובים יותר בהם אנו צריכים לטפל".

מפגינים בקהיר מוחים נגד ישראל, לפני כמה שבועותצילום: אי-פי

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

בישראל הביעו דאגה מעליית הכוח האיסלאמי בסיבוב המוקדם בבחירות במצרים אחרי שהאחים המוסלמים זכו ב-36.5% מהקולות ואילו מפלגת א-נור הסלפית הקיצונית הפכה להפתעה הגדולה אחרי שזכתה ב-24.5% מקולות הבוחרים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ