בימ"ש בקהיר ביטל איסור על כיסוי ראש בטלוויזיה

החלטת שר ההסברה למנוע משדרניות להופיע עם כיסוי ראש בוטלה היום בבית המשפט במצרים בעקבות תביעה של שדרנית

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

החוגים האסלאמיים במצרים קיבלו היום (ראשון) חיזוק משמעותי. בהחלטה של בית המשפט לעניינים מנהליים באלכסנדריה, בוטלה החלטה של שר ההסברה במדינה שמנע משדרניות בערוצים ממלכתיים להופיע עם כיסוי ראש, כך דווח באתר האינטרנט של הערוץ. הפסיקה היא בעקבות תביעה של שדרנית עליה נאסר להופיע בערוץ עם כיסוי ראש מאז 2008. בית המשפט המנהלתי של אלכסנדריה, העיר השנייה בגודלה במדינה, קבע שכיסוי הראש לא מונע ממנה למלא את תפקידה והורה לשלם לשדרנית פיצויים.

הפסיקה ניתנה בעקבות תביעה שהגישה למיא אסייד חסין, שטענה שנאסר עליה להופיע בטלוויזיה הממלכתית מאז 2008 בגלל כיסוי הראש שהיא עוטה. בהחלטה כתבו השופטים כי כיסוי הראש והופעה בלבוש צנוע שומר על גופה וכבודה של האישה ומציג אותה כאישה מוסלמית השומרת על המצוות וערכי הדת. עוד קבעו השופטים כי ההופעה בכיסוי ראש לא פוגע בתפקודה המקצועי ולא מורידה מההערכה של הצופים. בית המשפט אף קבע כי איסור כסוי הראש אפילו במקום מוגדר מהווה פגיעה בחופש הפולחן ובזכויותיה כאישה וכאדם ועל כן יש לבטלו ואף לפצותה על עוגמת הנפש והנזק שנגרם לה והורה על שלטונות מצרים לשלם לחוסיין פיצוי בסך 20 אלף לירות מצריות (כ‑3,280 דולר).

ערוצי טלוויזיה פרטיים כבר מתירים לשדרניות להופיע על המרקע עם כיסוי ראש, שעטייתו הפכה בשנים האחרונות לנפוצה יותר ויותר בקרב הנשים במדינות מוסלמיות. במדינות כמו סעודיה, בחרין, סודאן ותימן הופעה עם כיסוי ראש היא חובה. אולם במדינות המוגדרות כחילוניות כמו סוריה ומצרים השדריות הופיעו ללא שום כיסוי והופעה שאפשר להגדירה כמערבית לחלוטין. רק בלבנון ניתן לראות הופעה מערבית לחלוטין בערוציים הממלכתיים והפרטיים ואילו על שדרניות בערוץ אלמאר של החיזבאללה חובה להופיע בכיסוי ראש.

למיא אסייד חסין בצילום מסך מיו טיובצילום: יו טיוב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ