שלמה שמיר

בעת שראש עיריית ניו יורק ומפקד המשטרה מתהדרים בנתונים המוכיחים שיפור משמעותי לעומת השנה שעברה בתחום הביטחון והמלחמה בפשע, בניו יורק נפתחה השנה האזרחית החדשה בגל של פיגועים נגד בתי תפילה ומרכזיים מוסלמיים.

משטרת ניו יורק חוקרת ארבע תקריות של השלכת בקבוקי מולוטוב על שני מסגדים, מרכז מוסלמי ובית תפילה למאמיני הדת ההינדית הפועלים בשכונת ג'מייקה שברובע קווינס.

בעת שבקבוק המולוטוב התפוצץ ליד המרכז המוסלמי שהו בפנים הבניין כמאה בני אדם, אך איש לא נפגע.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

ג'מייקה היא שכונה צפופה שחלק גדול מאוכלוסייתה שחורה. בשנים האחרונות השתקעו בה גם מהגרים מארצות ערביות ומוסלמיות. "התקיפות שבוצעו בזה אחר היו דומות", אמר דובר משטרת ניו יורק. "התקיפות נחקרות כפשעי שנאה".

ארגונים יהודים בניו יורק מיהרו להוקיע את התקיפות. הוועד היהודי האמריקאי הפיץ הודעה לעתונות שגינתה בחריפות את הפיגועים במסגדים. "אלימות המכוונת נגד מסגדים ובתי תפילה היא מיתקפה בלתי נסלחת נגד החברה האמריקאית וערכיה".

הודעה משותפת פירסמו הרב האורתודוקסי מארק שניאור והאימאם שמסי עלי המשתפים באחרונה פעולה ביוזמות לקידום הבנה וקירבה בין יהודים למוסלמים.

שניאור ציין כי כאשר נעשו בקיץ נסיונות לפגוע בשני בתי כנסת בשכונת ריוורדל בניו יורק האימאם שמסי גינה את המעשה. "עכשיו אני מביע את הזדהותי עם הקהילה המוסלמית
בניו יורק", אמר הרב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ