הפרקליטות המצרית: עונש מוות בתלייה לחוסני מובארק

"העונש הזה הוא מחיר ראוי לנאשמים בעבירות כאלה", אמר התובע, שדרש עונש זהה לשבעה בכירים נוספים בממשלו של הנשיא לשעבר

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

התביעה במשפטו של נשיא מצרים לשעבר חוסני מובארק הצהירה היום (חמישי) באופן רשמי כי היא דורשת להטיל עונש מוות בתלייה בגין אחריות להרג המפגינים בכיכר תחריר בתחילת ההפגנות בשנה שעברה. עורך הדין מוסטפה חאטר, אחד מחמשת התובעים, דרש גזר דין זהה גם לממונה על הביטחון בממשל מובארק ושישה בכירים במשטרה - כולם בגין אותן האשמות. "העונש הזה הוא המחיר הראוי. כל שופט הוגן חייב להטיל עונש מוות על הנאשמים בעבירות הללו", אמר חאטר בפתיחת הדיון הבוקר בבית המשפט בקהיר.

בשבוע שעבר לאחר הפסקה בת שלושה חודשים. בתמונות שצילמה הטלוויזיה המצרית נראה מובארק, בן ה-83, מובל ממסוק לבית המשפט על גבי אלונקת בית חולים, כשהוא מכוסה בשמיכה ירוקה.

מפגינים בקהיר הדורשים מתן גזר דין מוות למובארקצילום: אי-פי

מובארק, הנמצא במעצר בבית החולים מאז אפריל, מואשם באחריות למותם של כ-840 מפגינים בהתקוממות העממית נגד השלטון, שאילצה אותו להתפטר מתפקידו בפברואר השנה. אם יורשע, עלול להיגזר עליו עונש מוות. אולם, מרבית העדים שנשמעו עד כה, בהם קציני משטרה, העידו שלא היה לו כל קשר להוראות הירי במפגינים.

בפתיחת משפטו באוגוסט התקשו רבים במצרים לעכל את מראה המנהיג ששלט במדינה קרוב ל-30 שנה, שרוע חולה על מיטה בתוך כלוב הנאשמים. בדיונים הראשונים, נפסק המשפט לא פעם בגלל עימותים חוזרים בין סנגוריו של מובארק לעורכי דין המייצגים את המפגינים. התקדמותו האיטית של המשפט מכעיסה מצרים רבים, שבתחילה היו נלהבים מהעמדתו לדין של המנהיג הכל יכול לשעבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ