יותר מ-70 הרוגים בפיגועים נגד שיעים בעיראק

אי-פי
בגדאד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי
בגדאד

לפחות 72 בני אדם נהרגו אתמול בעיראק בגל פיגועים נגד שיעים. הפיגועים מחריפים את המתח הבין-עדתי במדינה, בימים שלאחר יציאת הכוחות האמריקאיים מהמדינה בדצמבר. הפיגועים נעשו בתיאום ונשאו את סימן ההיכר של מורדים סונים הקשורים לארגון אל-קאעדה, אם כי אף ארגון לא נטל אחריות על ביצועם.

הפיגועים החלו בשעות הבוקר המוקדמות בשתי שכונות שיעיות בבגדאד, וגרמו למותם של 27 בני אדם לפחות.

45 נוספים נהרגו שעות אחדות לאחר מכן, בפיגוע התאבדות בעיר נאסריה, שכוון כנגד שיעים שהיו בדרכם לעיר הקדושה כרבלא. השיעים נערכים בימים אלה ל"ארבעין", יום המציין את סיום 40 ימי האבל על מות האימאם חוסיין.

בפיגוע הראשון שהתרחש בבגדאד התפוצץ אופנוע ממולכד, שחנה ליד תחנת אוטובוסים ברובע סאדר השיעי. זמן קצר לאחר מכן התפוצץ בקרבת מקום מטען צד. פחות משעתיים לאחר מכן אירעו שני פיצוצים בשכונת קאזימיה, צפונית לבגדאד.דובר מטעם הצבא, הגנרל קאסם אל-מוסאווי אמר כי מטרת הפיגועים היתה "ליצור אנדרלמוסיה בקרב העם העיראקי".

הפיגועים אתמול הם הקטלניים ביותר שהתרחשו בבגדאד מאז 22 בדצמבר, אז נהרגו 69 בני אדם בפיגועים שבוצעו בעיקר בשכונות שיעיות. ארגון בשם "חזית אל-קאעדה בעיראק" נטל אחריות לביצוע הפיגועים בדצמבר.

הפיגועים האחרונים עלולים להחריף את החיכוכים בין השיעים לבין הסונים בעיראק. במדינה שורר משבר פוליטי מאז שהממשלה, בראשות נורי אל-מאלכי השיעי, הוציאה בחודש שעבר צו מעצר נגד סגן הנשיא הסוני טארק אל-האשמי, שנמלט לאזור האוטונומי הכורדי וכעת הוא מסתתר בו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ