צפו

קים ז'ונג און תופס פיקוד: רוכב על סוס ונוהג בטנק

שלושה שבועות אחרי מות המנהיג הקודם, הטלוויזיה הממלכתית בצפון קוריאה ממשיכה במסע קידום יחסי הציבור של "המנהיג העליון" הצעיר

אי-פי, רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
אי-פי, רויטרס

שלושה שבועות אחרי , התקשורת הצפון קוריאנית ממשיכה בבניית דימויו המנהיגותי והציבורי של יורשו, הבן קים ז'ונג און. הטלוויזיה הרשמית במדינה הקרינה היום (ראשון) צילומים של המנהיג הצעיר נוהג בטנק, בוחן תרגילי צבא ונפגש עם המוני האזרחים המקבלים את מנהיגותו באופן הנראה דומה לזו בה קיבלו את זו של אביו .

הצילומים שודרו ביום שעל פי המערב, נחשב ליום הולדתו של קים, למרות שאין אימות רשמי ליום הולדתו ובטלוויזיה הצפון קוריאנית לא היתה כל התייחסות לכך. מאז מותו של אביו, קים הוכרז כ"מנהיג העליון" של העם הצפון קוריאני וכמנהיג מפלגת השלטון והצבא.

הטלוויזיה שידרה צילומים של קים כשהוא דוהר על סוס, בוחן מקרוב מטוסים, נפגש עם בכירי הצבא ומצדיע במצעד ענק שנערך לכבודו. בשיא הכתבה, נראים מאות אזרחים מפנים שלג מהכביש בו שיירתו של קים עוברת, כאשר האזרחים שמחים לקראתו. לפני כשבועיים תמונות בהן נראים מזכירי מפלגה קשישים, בשנות ה-80 לחייהם, כשהם משתחווים בפני קים הצעיר, לפני שהוא לוחץ בחיוך את ידיהם, או כשהם נחפזים למלא את הוראותיו.

לפני כשנה הופיע לראשונה קים ז'ונג-און על הבמה הפוליטית של צפון קוריאה, כיורש המיועד של אביו. תמונות שבהן נראית האליטה הקשישה של המפלגה הקומוניסטית מתרפסת בפניו הפכו לעניין של שגרה בתקשורת הממלכתית, ששימשה כלי תעמולתי חשוב בידי השליט החולה קים ז'ונג-איל, שהכשיר את בנו כיורשו.

"המסר הברור לכל הצפון קוריאנים הוא שקים ז'ונג-און הוא זה שמכתיב כעת הוראות לבכירי האליטה", אמר אז צ'אונג סאונג-צ'נג, מומחה לצפון קוריאה במכון סג'ונג בדרום קוריאה. "התמונות משקפות את ביטחון המשטר לגבי מעמדו כיורש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ