סערה בהודו עקב חשיפת "ספארי אנושי" באנדמן

בסרטון וידאו שהופץ ברשת נראו נשות שבט ילידים מקומי רוקדות תמורת אוכל למשמע פקודות - כאמצעי לשעשוע תיירים המבקרים באיים

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

גורמים רשמיים בהודו מתמודדים במבוכה רבה בימים אלו עם חשיפת "ספארי אנושי" באיי אנדמן. "הספארי האנושי" מתעד התעללות בילידות שבט הג'אראווה המנוצלות למטרת רווח לשעשע תיירים.

סרטון וידאו המתעד את הפעילות היום יומית של "הספארי האנושי" ביערות אנדמן, המשמשים בית עבור שבט הג'אראווה עורר סערה ברחבי העולם. בסרטון, נראות נשות השבט רוקדות עירומות למחצה להנאת התיירים, למשמע פקודות של שוטר המתעד אותן בתמורה לאוכל. הפרשה הוגדרה בהודו כ"מבוכה לאומית".

הסרטון זכה ליותר מחצי מיליון צפיות באתר ה"אובזרוור" הבריטי ועוד מיליוני צפיות בהודו, בה התעורר ויכוח לאומי בנוגע ליחס לאנשי השבט. ערוצי חדשות טלוויזיוניים בהודו הוזהרו שיינקטו נגדם צעדים משפטיים אם ימשיכו לשדר את הסרטון, אך אלו בחרו להתעלם והמשיכו לשדר.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הידיעות מהעולם ישירות לפייסבוק שלכם

שר בממשלת הודו הורה לרשויות באנדמן לעצור את האדם שצילם את הסרטון ואת מדריך התיירות שמעורב במקרה. הממשלה ההודית דרשה הסבר מהרשויות בפורט בלייר, בירת אנדמן.

חומרת המקרה משתקפת היטב בהודעה רשמית מטעם משטרת אנדמן שהודיעה כי עצרה קרוב ל -1,000 בני אדם באשמה שבאו במגע עם בני השבט בחמש השנים האחרונות, כולל 15 בשבוע שעבר. המשטרה כבר חקרה מפעיל חברת טיולים שאמר לאובזרוור כיצד ניתן לשחד את המשטרה בעבור 15,000 רופי ( בערך 1200 שקלים) ואת נהג החברה, אך השניים שוחררו ללא הרשעה.

בהצהרה מטעם מפקד המשטרה, נטען כי הסרטון הוא בן 10 שנים ואצבע מאשימה הופנתה כלפי האובזרוור בטענה שהם עודדו את הנשים לרקוד. ואילו לטענת גורמי ממשל, ניתוח של הסרטון מוכיח כי הוא אינו בן יותר מארבע שנים. אקדמאים שעובדים עם בני השבט מאמינים כי הסרטון עכשווי עוד יותר. מקורות אחרים באיי אנדמן אומרים כי הסרטון בן שנתיים.

סטפן קורי, יו"ר ארגון "Survival" המקדם שמירה והכרה בשבט הג'אראווה אמר כי המשטרה צריכה לקבל את העובדה שהספארי האנושי ממשיך לפעול באנדמן, ועליה לנסות לעצור את התופעה ולא לבקר את האנשים שחושפים אותה.

צילום: אי-אף-פי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ