הדרת נוצרים: הכנסיות בניו יורק זועמות על הגבלת פעילותן

מאות כמרים הפגינו וחלקם מאיימים לשבות רעב בעקבות תקנה חדשה שלפיה הכנסיות לא יוכלו לקיים אירועים באולמות בתי ספר בסופי שבוע

כתב הארץ בניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כתב הארץ בניו יורק

יהודים כועסים על גל התקריות האנטישמיות בניו יורק, מוסלמים מתלוננים שהמשטרה בעיר בולשת אחריהם, ועכשיו - נוצרים זועמים על יוזמה חדשה שתגביל באופן משמעותי את תחום פעילותן של כנסיות. וכל זה בכרך שנוהג להתהדר במוניטין שלו כמעוז הליברליות בארה"ב.

כמרים וראשי עדות נוצריות בניו יורק, במיוחד בשכונות עוני, מתכוננים להפגין וליזום פעולות מחאה, במטרה לסכל תקנה עירונית חדשה שלדבריהם "תפגע באופן קשה בחופש פעילותן של הכנסיות בעיר".

לפי התקנה, שיזם ועד החינוך של ניו יורק ושתיכנס לתוקפה בחודש הבא, כנסיות לא יורשו לשכור אולמות בבתי ספר כדי לקיים תפילות ואירועים דתיים. התקנה תפקיע מהכנסיות את הזכאות שהיתה שמורה להן עד היום לקיים תפילות ואירועים באולמות בתי ספר בימי ראשון ובימי פגרה, כאשר לא מתקיימים לימודים.

ארכיבישוף ניו יורק במיסה בקתדרלת סנט פטריק צילום: אי–פי

הפגנה ראשונה נגד התקנה התקיימה בשבוע שעבר מול בית ספר ברובע ברונקס, בעת שראש העיר מייקל בלובמרג נשא נאום באירוע ציבורי. כ-200 כמרים השתתפו בהפגנה. באחת הכנסיות העתיקות במנהטן התקיימה בתחילת השבוע תפילה מיוחדת "נגד הגזירה לפגוע בפעילות הכנסיות".

כמרים בכירים בניו יורק טענו כי האיסור על כנסיות לנצל את אולמות בתי הספר לקיים תפילות ביום ראשון תיפגע ב-150 כנסיות וקהילות נוצריות שייאלצו לחפש מקומות חדשים. כמו כן ציינו כי התקנה החדשה תגרום לקופת העירייה הפסד של מיליוני דולרים שהכנסיות נהגו לשלם עבור השכרת האולמות בבתי הספר.

דימאס סאלבריוס, כומר בכיר וידוע ברובע ברונקס, אמר כי ההגבלה החדשה תיפגע במיוחד בפעילות שהכנסיות מגלות בשכונות עוני ומצוקה. לדבריו, "כנסיות בברונקס וברובע קווינס מתמודדות בהצלחה עם עוני ופשע, ובהגבלת פעילותן תהיה תוצאה הרסנית". סאלבריוס הצהיר כי יקיים שביתת רעב עד שהתקנה תבוטל.

בכירים בהנהלת ועד החינוך הודיעו כי אין בדעתם לוותר ולסגת מיוזמתם. "זאת תקנה שנועדה להגן על ילדים החשופים להשפעות", אמר אחד מהם.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ