קברניט הספינה שטבעה: לא נטשתי, נפלתי לסירת הצלה

העיתון האיטלקי קוריירה דלה סרה פרסם את עדותו של קברניט "קוסטה קונקורדיה", שלטענתו נחבט ומעד במהלך נסיונות עזרה שהגיש לנוסעים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"לא נטשתי את הספינה, נפלתי לתוך סירת הצלה" – כך העיד קברניט האנייה "קוסטה קונקורדיה" שטבעה בסוף השבוע, על פי דיווח של העיתון האיטלקי קוריירה דלה סרה. הקברניט, פרנצ'סקו סקטינו, המואשם בגרימת מוות ברשלנות ונטישת כ-300 נוסעים, נשלח אתמול למעצר בית בתנאים מגבילים.

בעדותו בדיון על הארכת מעצרו סיפר סקטינו על מהלך האירועים שהובילו לנפילתו לכאורה: "ניסיתי לעזור לכמה נוסעים להוריד סירות הצלה לים ובשלב מסוים המנגנון נתקע; נאלצנו להפעיל כוח, אבל אז הוא השתחרר פתאום; חטפתי מכה וכעבור רגע מצאתי את עצמי על סירת ההצלה יחד עם נוסעים רבים".

אתמול פרסם העיתון האיטלקי "לה רפובליקה" תיעוד של שיחות טלפון שנערכו, לכאורה, בין סקטינו לבין רשות הנמלים המקומית. מתמליל השיחות עולה כי הקברניט נטש את כלי השיט בטרם פונו ממנה כל הנוסעים, כפי שמתחייב מתפקידו, ובנוסף לכך שיקר בדבר מקום הימצאו במהלך פינוי האנייה.

7 מתוך 7 |
אנשי הצלה על סיפון האונייה
1 מתוך 7 |
קברניט הספינה פרנססקו סקטינו
2 מתוך 7 |
הקוסטה קונקורדיה, היום

שלשום פורסמו חשדות לפיהן הקברניט קירב את האונייה לחוף כדי שהמלצר הראשי יוכל לנופף למשפחתו. דקות לפני שהאונייה נתקעה בסלעים לחופי האי ג'יליו פרסמה אחותו של המלצר הראשי באונייה הודעה בפייסבוק, בה כתבה: "עוד זמן קצר האונייה קונקורדיה תעבור קרוב מאוד לחוף. דרישת שלום חמה לאחי שסוף סוף יקבל חופשה ביבשה".

באסון הטביעה של הקוסטה קונקורדיה נהרגו שישה בני אדם, אולם 29 נוספים עדיין מוגדרים כנעדרים - בהם 25 נוסעים ו-4 אנשי צוות. צוללנים של חיל הים האיטלקי פערו היום ארבעה חורים בבטן האנייה, באמצעות חומר נפץ, כדי לסייע בפעולת האיתור והחילוץ.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ