שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ג'ונתן ואטס, גרדיאן
ג'ונתן ואטס, גרדיאן

בייג'ין. קים ז'ונג-נאם, בנו הבכור של קים ז'ונג-איל, אמר כי אחיו למחצה ומנהיגה החדש של צפון קוריאה הוא "מנהיג להלכה בלבד" וכי המשטר יקרוס בקרוב, עם או בלי רפורמות. הדברים מופיעים בספר שלדברי מחברו מבוסס על ראיונות והחלפת דואר אלקטרוני בינו לבין קים ז'ונג-נאם.

לפי הספר, קים ז'ונג-נאם, שמעולם לא פגש את אחיו למחצה קים ז'ונג-און, סבור שהשושלת הצפון קוריאנית היא "בדיחה בעיני העולם", וציין כי אפילו אביו התנגד בזמנו להעברת השלטון בירושה. הדברים התפרסמו בספרו של יוג'י גומי, שאמר כי התכתב בדואר אלקטרוני עם קים ז'ונג-נאם במשך שבע שנים. "ממשלת קים ז'ונג-און לא תשרוד לאורך זמן", כתב אחיו קים ז'ונג-נאם, שצפה מאבק על השלטון. "ללא רפורמות צפון קוריאה תקרוס, וכששינויים כאלה מתחוללים, גם המשטר קורס".

לדברי גומי, הוא פגש את אחיו הגדול של המנהיג הנוכחי שלוש פעמים - פעם ראשונה ב-2004 ופעמיים נוספות ב-2011. "לאורך השנים התכתבנו, וכשהצעתי לו לפרסם את חליפת המכתבים כספר, הוא הסכים, אך רצה לדחות זאת. אולם, הסברתי לו שהדברים מתרחשים בצפון קוריאה כעת, והוא הסכים לפרסום מיידי. איני חושב שהיו לו תוכניות להפוך למנהיגה של צפון קוריאה, אולם הוא היה רוצה לתרום לשיפור המצב במדינה. הוא נמצא הרבה בנסיעות, אבל ביתו נמצא במקאו", אמר המחבר. מקור בהוצאת הספרים בונגיי שונז'ו אמר כי הספר ייצא לאור בזמן הקרוב.

קים ז'ונג-און רוכב על סוס בתמונה שפורסמה בצפון קוריאהצילום: רויטרס
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ