טניה ברניגאן, גרדיאן

לילי לי לא שיערה שיהיה לה כל כך קל למצוא גבר לחגיגות השנה החדשה בסין. היא חיפשה גבר כן, שקט ובמחיר שלא יעלה על כמה מאות יואן. "לא חיפשתי חתן אידיאלי. חיפשתי גבר גבוה, הגון ולא פטפטן מדי, כדי שלא יפלוט משהו שאסור להגיד", מסבירה לי, בת 26.

חגיגות השנה החדשה נחשבות לפסטיבל גדול בסין. ואולם לאלה שעדיין לא מצאו מועמד מתאים לנישואין צפוי כאב ראש רציני. הורים רבים מנצלים את ימי החג כדי ללחוץ על ילדיהם הרווקים למצוא בן או בת זוג, והצעירים נאלצים לעבור חקירות מדוקדקות ולסקור מועמדים אפשריים לנישואין.

הדרך הטובה ביותר בשביל אותם צעירים, רובם בשנות העשרים לחייהם, לעבור את החג בשלום היא להביא הביתה חבר או חברה, וזו הסיבה שלילי לי, כמו רבים מבני גילה, שכרה את שירותיו של בן זוג מתחזה. "הוריי רוצים שאתחתן לפני שאגיע לגיל 30", אמרה לי, "אם אביא אתי ‘חבר', ייחסכו ממני שאלות קשות מצד קרובי המשפחה, והוריי לא יצטרכו לדאוג בקשר לחיי האהבה שלי".

בני זוג בתחנת הרכבת בבייג'ין. מחירו של בן זוג להשכרה מגיע ל-700 יואן (כ-110 דולרים)צילום: רויטרס

לי תשלם לבן הזוג 700 יואן (כ-110 דולרים) ליום. הוא יצטרף אליה בנסיעה מבייג'ין לביתה שבהונאן, ויוצג בפני הוריה. "הוא לא צריך להישאר הרבה. רק לילה אחד, ערב השנה החדשה. למחרת הוא יגיד שהוא חייב לחזור לעבודה, בדיוק כמו הבחור ששכרתי בשנה שעברה", אומרת לי. לי תדאג לכך שהפגישה לא תתארך, כדי שהוריה לא יספיקו לברר עליו יותר מדי פרטים. היא נפגשה לשיחה עם "בן זוגה" בבית קפה, אולם היא לא מכירה אותו באמת, ומקווה שלא בחרה בגנב שירוקן את בית הוריה.

מספר לא קטן של גברים מציעים את השירות באתר הקניות "טאובאו". אחד הגברים מציע "חבילה בסיסית" של פגישה עם הורים וקרובי משפחה במחיר 300 יואן (47 דולר) ליום. מלבד השירות הבסיסי, הוא מציע גם תוספות כמו עבודות בית (11 דולר לשעה) ושתיית משקאות חריפים עם קרובי משפחה (לפי תעריף של 8 דולר ל-100 מ"ל). רוב ה"זוגות" לא חולקים חדרי שינה, אבל כמה מהמפרסמים מקפידים לציין שלא מדובר בשירותי מין, כדי להימנע מאי הבנות.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות אל הפייסבוק שלכם

התופעה משקפת ערך חשוב בתרבות הסינית של יחסי הורים וילדים. צעירים רבים מבקשים למנוע צער מהוריהם, ומעדיפים להציג תמונה שקרית מאשר להתעמת איתם. "אני לא רוצה להביא בן זוג מדומה הביתה, אבל זה ישמח את הוריי", אומרת לי הואוה, בת 23 מסצ'ואן, "הם מצפים שיהיה לי חבר ושאתחתן לפני שאגיע לגיל 26-27. אני לסבית ואין סיכוי שאיענה לדרישותיהם, אז אני מעדיפה להציג בפניהם בן זוג ששכרתי".

לי הצליחה לשכנע ידיד שיעמיד פנים שהוא בן זוגה, ואין לה צורך לשכור שירותי אדם זר. ואולם, היא עדיין חוששת מהאפשרות שהוא ימצא חן בעיני הוריה. "הוריי יקבלו אותו בזרועות פתוחות כחתן לעתיד ויבקשו שאזמין אותו שוב בשנה הבאה", אמרה, "לא קל לשכנע מישהו שיבוא שנה אחר שנה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ