התפטר המו"ל שקרא לנתניהו לשקול את חיסולו של הנשיא אובמה

אנדרו אדלר שהטור שפרסם בסוף השבוע עורר שערורייה פרש מתפקידו. הפדרציה היהודית של אטלנטה: "הוא גרם לנזק בלתי ניתן לתיקון"

שלמה שמיר
כתב הארץ בניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים7
שלמה שמיר
כתב הארץ בניו יורק

אנדרו אדלר, הבעלים והמו"ל של העיתון The Atlanta Jewish Times התפטר היום (שני) מתפקידו בעקבות השערוריה שעורר , ברק אובמה, שלדעתו אינו מגן על ישראל מפני איראן. אדלר הודיע כי הוא מוותר באופן מיידי על תפקידיו בעיתון, לו הוא מחפש עתה קונה.

בהודעה שפירסם היום כתב אדלר כי הוא יפרסם התנצלות במהדורה הבאה של העיתון וכן שהתגובות שקיבל מהקוראים בעקבות תוכן המאמר השנוי במחלוקת "היו רעות באופן מהדהד".
טרם הודעתו של אדלר, מסרה הפדרציה היהודית של אטלנטה כי בכוונתה להשהות את קשריה עם העיתון עד שהוא יתפטר מכל תפקידיו בעיתון וימכור אותו.

"למרות התנצלותו הפומבית והחרטה שהביע, הנזק שנעשה לאנשים בישראל, העם היהודי בתפוצות ובעיקר לקהילה היהודית באטלנטה הוא בלתי ניתן לתיקון", נימקה הפדרציה את החלטתה. במקביל, דיווחה רשת CNN כי השירות החשאי חוקר את אדלר בעקבות הטור, ממנו השתמע כי יש לרצוח את הנשיא.

המאמר בעיתון באטלנטה. לחץ להגדלה

על פי המאמר, שעלה לאדלר ביוקר, נכתב כי בפני ישראל ניצבות שלוש אפשרויות להתמודד עם הגרעין האיראני: הראשונה היא לתקוף את חמאס וחיזבאללה, השנייה לתקוף את מתקני הגרעין באיראן, והשלישית היא "לתת אור ירוק לסוכני המוסד המוצבים בארה"ב לחסל את הנשיא, שלא נחשב כידידותי לישראל. כך, סגן הנשיא הנוכחי יתפוס את מקומו, ויורה שהמדיניות האמריקאית תכלול סיוע לישראל להשמיד את אויביה".

כדי להבהיר את כוונותיו הוסיף אדלר: "כן, אתם קוראים נכון את ההצעה השלישית: להורות לחסל את הנשיא כדי שישראל תמשיך להתקיים. תחשבו על זה. אתם לא חושבים שהרעיון הזה, בסגנון ספריו של טום קלנסי וכמעט בל יתואר, כבר נידון במעגלים הפנימיים בישראל?".

לאחר שהמאמר עורר שערורייה התנצל אדלר. בראיון ל- Jewish Telegraphic Agency אמר כי "אני מאוד מתחרט על כך, הלוואי ולא הייתי מתייחס לכך". בראיון לאתר Gawker.com  הכחיש המו"ל כי הוא תומך בהתנקשות באובמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ