ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מזכ"ל החיזבאללה חסן נסראללה אמר הערב (שלישי) כי אם מתקני הגרעין של איראן יותקפו, איראן לא תפנה לחיזבאללה לבקשת סיוע, אולם "באותו יום אנחנו אלה שצריכים לחשוב מה אנחנו עושים", אמר נסראללה.

לפני מספר ימים, אמר ראש אמ"ן האלוף אביב כוכבי כי אל ישראל מכוונים כיום כ-200 אלף טילים ורקטות ממדינות אויב. על פי ההערכות לחיזבאללה למעלה מעשרת אלפים רקטות, בנוסף לקטיושות קצרות טווח, זאת בנוסף לדיווחים לפיהם בשל המתיחות הפוליטית בסוריה, הארגון העביר לרשותו טילים ארוכי טווח מדגם סקאד די, בעלי טווח של 700 ק"מ וראש נפץ של טונה. הטילים הוחזקו עד לאחרונה בסוריה, שם עברו אנשי הארגון אימונים בהפעלתם.

נסראללה נשא את נאומו מעל מסך וידיאו לרגל יום הולדתו של הנביא מוחמד. לדבריו, איראן היא התומכת המרכזית בחיזבאללה, הן ברמה הלוגיסטית והן מבחינה כלכלית. "טענת ארה"ב שהכסף של החיזבאללה מקורו בסמים והלבנת כספים, היא הסתה. מאז 82 אנחנו מקבלים תמיכה מאיראן. הניצחון ב-2006 לא היה בר השגה בלעדי אותה תמיכה". לדבריו גם ההתנגדות הפלסטינית מקבלת סיוע כזה, אולם אין בכוונתו לפרט בעניין.

נאום הוידאו של נסראללה, הערבצילום: אי–פי

"ארצות הברית אינה מעוניינת בדמוקרטיה במזרח התיכון, אלא מעוניינת באינטרסים שלה", אמר נסראללה. "אם איראן היתה מתקפלת והיתה חברה נאמנה של ארה"ב אז היא היתה יכולה להמשיך בפרויקטים ובאידיאולוגיה שלה. שלא ידברו על דמוקרטיה, אם בצד השני של הים הפרסי אין דמוקרטיה שארה"ב יכולה להתגאות בה", אמר.

מזכ"ל חיזבאללה התייחס גם לסוריה ואמר כי "הצבא הסורי עדיין מלוכד ועדיין תומך במשטר. רוב העם הסורי עדיין תומך בהנהגה שלו. יש אופוזיציה בסוריה, חלקה פוליטי וחלקה חמוש, ובחלק מהשטח הסורי שורר שקט מוחלט. יש קונסנזוס בישראל וארה"ב להפיל את המשטר בסוריה מאחר וזה משרת את האינטרסים שלהן. הם דוחפים את סוריה למלחמת אחים", אמר נסראללה.

בחודש ינואר התייחס האלוף כוכבי לקשר בין איראן, חיזבאללה וסוריה ואמר כי "איראן והחיזבאללה מעמיקים את מאמציהם לסייע למשטר אסד לשרוד". לדבריו, "הם מספקים לו ידע, נשק ואמצעים ולאחרונה ניכרת מעורבות פעילה שלהם", על רקע העימותים האלימים בסוריה בין האופוזיציה לכוחות הביטחון הנאמנים לנשיא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ