בכירים בצהובון הבריטי "סאן" נעצרו בחשד לשוחד שוטרים

המעצרים אתמול הם פרי מידע שהתקבל מקבוצת חוקרים שנקראת MSC, והוקמה על ידי קבוצת ניוז קורפ בניסיון להציל את המוניטין שלה

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

משטרת בריטניה עצרה אתמול חמישה בכירים במערכת הצהובון "סאן", עיתון הדגל של חברת התקשורת ניוז קורפ השייכת למיליארדר רופרט מרדוק. לדברי בכירים בחברה, המעצרים בוצעו כחלק מחקירת חשדות לשוחד שנתנו עיתונאים לשוטרים בתמורה למידע. חקירת התשלומים, המכונה "מבצע אלבדן", היא חלק מחקירה רחבה יותר בחשד לסדרת פרשות איסוף לא חוקי של מידע שזעזע בשנה שעברה את הממסד הפוליטי, התקשורתי והמשטרתי בבריטניה, והביאו לסגירתו של הצהובון "ניוז אוף דה וורלד" ביולי בשנה שעברה.

"אני מופתע מאוד מהמעצרים שבוצעו היום, אך נחוש להוביל את ה'סאן' בזמנים קשים אלה", מסר אתמול בתגובה עורך העיתון, דומיניק מוהאן. "יש לי צוות מבריק, ומשימתנו היא לשרת את הקוראים ואנחנו נמשיך לעשות כן. כרגע אנו ממקדים את מאמצינו בהוצאת העיתון ביום שני". מרדוק עצמו הגיב לפרשה ואמר כי הוא "מחוייב להמשך הפצתו של ה'סאן'.

גורם הבקיא בפרטי הפרשה מסר כי העצורים הם סגן העורך, עורך הצילום ושלושה בכירים נוספים. הגורם מסר עוד כי בין החשודים הנוספים שנעצרו אתמול בפרשה יש גם עובד במשרד ההגנה, וקצין משטרה. בסך הכל נעצרו אתמול שמונה בני אדם. זהו אינו המעצר הראשון של עובדים בעיתון. המעצרים אתמול הם פרי מידע שהתקבל מקבוצת חוקרים שנקראת MSC, והוקמה על ידי קבוצת ניוז קורפ בניסיון להציל את המוניטין שלה לאחר הפרשיות המביכות. "MSC סיפקה את המידע לחקירה שהובילה למעצרים של היום", אישרה אתמול חברת התקשורת. "אנו מחויבים להבטיח כי הדרכים הבלתי מתקבלות על הדעת לאיסוף מידע, שאותן נקטו עובדים מסוימים בעבר, לא יחזרו על עצמן", הוסיף דובר החברה.

פעילות MSC עשויה להוביל לגילויים נוספים על עיתונאים ששיחדו את המשטרה, ואלה עלולים לעורר את הקריאות לסגירת ה"סאן". לדברי סטיבן בארנט, מרצה לתקשורת באוניברסיטת וסטמינסטר בלונדון, "זה אירוע משמעותי שיעלה שאלות קשות מאוד על זכות הקיום של 'סאן'". בארנט אמר כי המעצרים אתמול היו פוגעניים במיוחד, משום שהם כללו אנשים העובדים בצוות העיתון כעת, ואינם קשורים לפעילות של עובדים מהעבר".

הצהובון "סאן"

נוסד ב-1963. שייך לחברת "ניוז קורפ" שבבעלותו של רופרט מרדוק. "הסאן" הוא העיתון הנפוץ בבריטניה ונמכר ב-3 מיליון עותקים מדי יום. בחודשיים האחרונים נעצרו עשרה מעובדיו בחשד לשוחד

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ