מושלת וושינגטון חתמה על חוק שמתיר נישואים חד-מיניים

הסנאט בניו ג'רזי אישר הצעה דומה, אך המושל כריסטי איים בהטלת וטו

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

מושלת מדינת וושינגטון כריסטין גרגואר מהמפלגה הדמוקרטית העניקה לפעילי זכויות ההומואים והלסביות ניצחון גדול, כשחתמה על חוק המתיר נישואי חד-מיניים במדינה. כך הופכת וושינגטון למדינה השביעית בארה"ב המתירה נישואים מסוג זה. גרגואר חתמה על החוק באולם הקבלה של בניין מדינת וושינגטון בקפיטול, כשלצידו פעילי זכויות אדם. החוק ייכנס לתוקפו רק בשבעה ביוני, אך הוא צפוי להיתקל בהתנגדות השמרנים במדינה.

מתנגדי החוק מתכננים להגיש בקשה שעלולה לעכב את יישום החוק, כשהם מצפים לתוצאות של הצבעה בעניין שתתקיים בנובמבר. כמו כן, יוזמה אחרת המתנגדת לנישואי חד-מיניים עלולה גם היא להוביל להפיכתו של החוק. גרגואר חתמה על החוק כמעט שבוע אחרי שבית המשפט הפדרלי לערעורים הכריז כי איסור שהטילה מדינת קליפורניה על נישואי הומואים ולסביות אינו חוקתי. בית המשפט פסק כי האיסור מפר את זכויות האזרח של הומואים או לסביות.

אזרחי קליפורניה אישרו את החוק, המכונה "הצעת החוק 8" ברוב של 52% מהקולות בהצבעה שנערכה בנובמבר 2008, חמישה חודשים אחרי שבית המשפט העליון של מדינת קליפורניה נתן תוקף חוקי לנישואים חד-מיניים, כשביטל שני חוקים שקבעו כי נישואים תקפים הם רק בין גבר ואשה.

נישואים חד-מיניים מותרים כיום בארה"ב במדינות ניו יורק, קונטיקט, איווה, מסצ'וסטס, ניו המפשיר, ורמונט וכעת גם וושינגטון. במקביל מתגבשות יוזמות במדינות נוספות לחקיקת החוק: בפני ועדה משפטית במרילנד הושמעו באחרונה טיעונים בעד ונגד נישואי הומואים.

נוסף על כך, בסנאט במדינת ניו-ג'רזי אישר אתמול נישואים חד-מיניים ברוב של 24-16, זאת לאחר שדחה את אותה הצעה בינואר 2010, כשהמושל במדינה, ג'ון קורזין, היה חבר במפלגה הדמוקרטית. אולם מושל ניו ג'רזי, כריס כריסטי, החבר במפלגה הרפובליקנית, שמנסה לקדם משאל עם בנושא, אמר כי יטיל וטו על החוק אם יגיע לשלב בו יצטרך לחתום עליו.

אי-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ