דו"ח: חמישה ילדים מתים בעולם כל דקה מתת תזונה

על פי ארגון "הצילו את הילדים", ב-15 השנים הבאות כחצי מיליארד ילדים יהיו בסכנת חיים. אפריקה נמצאת בראש מדד הרעב, המצב באסיה משתפר

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

חמישה ילדים מתים בכל רגע ברחבי העולם בגלל תת-תזונה, וב-15 השנים הבאות יהיו כחצי מיליארד ילדים בסכנת חיים בשל רעב, כך פורסם בדו"ח של ארגון "הצילו את הילדים" (Save the Children) שהתפרסם שלשום.

הדו"ח טוען גם כי מהרעב נפגעים כרבע מהילדים ברחבי העולם. הרעב העולמי פחת במידה ניכרת ב-20 השנים האחרונות, אולם לפי מדד הרעב העולמי ל-2011, הרעב בשש מדינות גדול כיום יותר מאשר לפני 20 שנה. חמש מהמדינות האלה מצויות באפריקה והשישית היא צפון קוריאה.

קרין לפינג, מנהלת בכירה בארגון "הצילו את הילדים", אמרה כי מדינות רבות באסיה זכו להישגים רבים במאבקן נגד הרעב, משום שעשו מאמצים מיוחדים במאבק נגד תת-התזונה הכרונית, אך מדינות רבות באפריקה אינן נוהגות במחויבות דומה והן נופלות שוב ושוב קורבן לבצורת ורעב.

"אנחנו רואים דוגמאות מוצלחות באסיה, כמו בנגלדש, שבה יש תוכנית תזונה לאומית", אמרה לפינג. "אולם איננו רואים תוכניות כאלה ברבות ממדינות אפריקה". לדבריה, אחת החריגות היא אתיופיה בשל תוכניות תזונה מוצלחות. ואולם, לפינג ציינה כי ברבות ממדינות אפריקה נחוצים מחויבות פוליטית רבה יותר מצד הממשלות שלהן וסיוע זר רב יותר.

מספרי הסובלים מתת-תזונה באפריקה ממשיכים להיות מבהילים. בדו"ח נאמר כי כ-60 מיליון ילדים - שניים מתוך חמישה - ביבשת זו סובלים מבעיות גדילה. יבול הדגנים הממוצע באפריקה קטן בשליש מזה של אסיה.

ממשלת בריטניה מעריכה כי 50,000-100,000 בני אדם מתו מרעב בסומליה בשנה שעברה. רובם היו ילדים. ילדים הסובלים מרעב כרוני עלולים למות מרעב בזמן משבר מזון.

הם גם נפגעים בקלות רבה יותר מדלקת ריאות ומלריה. "סביר להניח שתת התזונה גורמת לנזק בלתי הפיך לגופם ולמוחם", אמרה טניה ויינברג, דוברת "הצילו את הילדים".

בדו"ח של הארגון נאמר שאם לא תינקט פעולה לצמצום הרעב הכרוני, 450 מיליון ילדים ייפגעו ממנו עד 2025.

הדו"ח מציין כי חייבים לפרסם את בעיות הרעב בכל מדינה כדי שהממשלות ייאלצו לפעול, ולסייע לאיכרים לשפר את היבולים שלהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ