מרין לה פן: הבשר שנמכר בפאריס נשחט לפי האיסלאם

מנהיגת הימין הקיצוני חוזרת אל נושא ההגירה, ואומרת כי יש בכוונתה להגיש תלונות נגד מפיצי הבשר המרמים את הצרכנים; סרקוזי בכנס בחירות: "אינני מפחד להסתכל לאמת בעיניים"

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

מנהיגת הימין הקיצוני בצרפת מרין לה פן העלתה מחדש את ההגירה במסע הבחירות שלה, וטענה כי כל הבשר שנמכר בפאריס הוא חלאל (שנשחט לפי הדין הדתי המוסלמי).

בכינוס מפלגת החזית הלאומית, שהתקיים בסוף השבוע בעיר ליל שבצפון צרפת, חזרה לה פן לקרקע מוכרת, או במלים אחרות - למדיניות אנטי-הגירה. היא אמרה שיש בידיה הוכחות לכך שכל הבשר שנמכר בפאריס הוא חלאל, והוסיפה שבכוונתה להגיש תלונות רשמיות נגד המפיצים, שלטענתה מרמים את הצרכנים. לאחר שהביעה את אי שביעות רצונה מהגלובליזציה ומשבר החובות באירופה, ניסתה לה פן למשוך בוחרים כשהכריזה על שינוי כיוון, מההתנגדות המסורתית להגירה ועניין הזהות הצרפתית, לנושאים כגון נטישת היורו ואכיפת מחסומי הגנה, כמכסים.

לה פן נמצאת במקום השלישי בסקרי דעת הקהל בצרפת, אחרי המועמד הסוציאליסטי פרנסואה הולנד והנשיא המכהן ניקולא סרקוזי. זאת חודשיים לפני סיבוב הבחירות הראשון שיתקיים ב-22 באפריל.

מרין לה פןצילום: אי-אף-פי

אולם, פרשנים סבורים שתוכניתה הכלכלית של לה פן אינה אמינה, והם תוהים לגבי אסטרטגיית השינוי בבסיס המצע של המפלגה. הביקורת על מדיניותה הכלכלית העניקה לסרקוזי השמרן הזדמנות למשוך לצדו מצביעי ימין, כפי שעשה ב-2007 כשהציג מצע מחמיר בנושאים כביטחון והגירה.

סרקוזי עצמו הופיע אתמול במרסיי לנאום הבחירות הראשון שלו מאז שהודיע רשמית כי יתמודד לקדנציה שנייה לנשיאות. סרקוזי הגן על משנתו הכלכלית, ואמר כי הוא "איננו מפחד להסתכל לאמת בעיניים". סרקוזי תקף את מועמד האופוזיציה, פרנסואה הולנד ותיאר אותו כשקרן שיאמר כל דבר כדי לזכות בנשיאות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ