רויטרס
בי-בי-סי

דומיניק שטראוס קאהן, לשעבר ראש קרן המטבע הבינלאומית שהואשם בשנה שעברה בניסיון אונס וזוכה, נחקר היום (שלישי) בצרפת בחשד לקשר לרשת זנות בעיר ליל שבצפון המדינה.

לפי החשדות, בכירים בצרפת מימנו מסיבות מין בכספי תאגידים וחברות וסיפקו זונות ללקוחות של מלון קרלטון בליל. המשטרה מבקשת לקבוע אם שטראוס-קאהן, שהשתתף לכאורה במסיבות מין שכאלו בצרפת ובוושינגטון, ידע שהנשים במסיבות הן זונות.

החוק הצרפתי מתיר אמנם שימוש בשרותי זנות, אך אוסר לסחור בזונות, לסרסר בהן או לממן את הביקורים אצלן באמצעות כספי חברות. המשטרה עשויה להגיש כתב אישום נגד שטראוס קאהן אם תשתכנע שהוא ידע כי הזונות במסיבות המין היו קרבנות לסרסרות, או שנעשה שימוש בכספי תאגידים כדי לשלם להן.

שטראוס קאהן בכינוס כלכלי בסין, שלשוםצילום: רויטרס

פרקליטו של שטראוס-קאהן, אנרי לקלרק, מסר כי למרשו לא היתה כל דרך לדעת שמדובר בזונות. "אנשים לא נוהגים לבלות בלבוש מלא במסיבות האלו. מי יכול לקבוע את ההבדל בין זונה עירומה וגברת מכובדת עירומה?" אמר לאחרונה בראיון ברדיו.

במסגרת הפרשה, שזכתה לשם "פרשת קרלטון", נעצרו שמונה בני אדם ובהם שני אנשי עסקים המקורבים לשטראוס קאהן ומפקח במשטרה. בנוסף, בכיר בחברת הבנייה "איפז'" פוטר באחרונה מתפקידו, לאחר שנחשד בשימוש בכספי החברה לשכירת שרותי מין.

שטראוס-קאהן לא דיבר עם איש מהעיתונאים שהמתינו לבואו מחוץ לתחנת המשטרה בליל. המשטרה יכולה להחזיק בו עד 48 שעות, שלאחריהן תחליט אם לפתוח בחקירה רשמית נגדו אם יימצאו לכך ראיות.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים מהעולם ישירות לפייסבוק שלכם

שטראוס-קאהן, שכיהן בעבר כשר האוצר של צרפת, נחשב למועמד בטוח לנשיאות, ואולם הקריירה שלו נקטעה באחת אחרי שהואשם בחודש מאי שעבר בתקיפה מינית של החדרנית נפיסטו דיאלו במלון בניו יורק. אחרי שהתפוצצה הפרשה הוא התפטר מתפקידו כיו"ר קרן המטבע הבינלאומית, אולם לבסוף בוטלו ההאשמות נגדו. בנוסף, בשנה שעברה האשימה עיתונאית צרפתייה את שטראוס-קאהן בנסיון לאונס. באוקטובר החליטה המשטרה לא להמשיך בחקירה.

אשתו של שטראוס-קאהן, אן סינקלייר, חזרה באחרונה לעבודתה כעיתונאית, ומשמשת כעת
עורכת חדשות בגרסה הצרפתית של האתר "האפינגטון-פוסט". החדרנית הניו-יורקית הגישה נגדו תביעה אזרחית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ