לוגו אי-פי
אי-פי

השופט המצרי שמנהל את משפטו של נשיא מצרים המודח חוסני מובארק קבע אתמול, ביום הדיונים האחרון, כי השניים ביוני יהיה המועד בו יינתנו פסק הדין וגזר הדין במשפט.

מובארק שכמעט לא דיבר במשך המשפט, דחה אתמול את ההזדמנות האחרונה שהיתה לו לפנות לפנות לשופטים בשלב הנאום המסכם של ההגנה. "אין לי מה לומר", אמר הנשיא המודח לשופט. "מה שאמר עורך הדין הוא מספיק". אולם שר הפנים לשעבר במשטרו של מובארק, חביב אל-עדלי, אמר אתמול במשפט כי המהפכה היתה מזימה זרה לערער את היציבות במצרים.

מובארק, ששלט במצרים במשך 30 שנים, מואשם במעורבות בהריגתם של מפגינים בתקופת המהפכה שהביאה להדחתו בפברואר לפני שנה. יותר מ-800 בני אדם נהרגו במהפכה, רבים מהם היו מפגינים שנורו למוות בידי כוחות הביטחון. התביעה במשפט דורשת גזר דין מוות, שבמצרים בדרך כלל מבוצע בתלייה.

השופט, אחמד ריפעת, אמר אתמול כי השימוע האחרון, בו יקבל מובארק את פסק דינו וגזר דינו, יועבר בשידור חי בטלוויזיה. זאת לאחר שבשבעת החודשים מאז תחילת המשפט לא הורשו רוב כלי התקשורת להיכנס ולסקר את רוב הדיונים.

מובארק עוזב את בית המשפט בקהיר, אתמולצילום: רויטרס

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

חרף זאת, המצרים עקבו אחר המשפט בשבע עיניים, ורבים מהם סבורים שאטיותו היא תעודת עניות למועצה הצבאית שעלתה לשלטון אחרי הדחת מובארק. מבקריה של המועצה - האחראית להעברת השלטון ולהפיכתה של מצרים לדמוקרטית - אומרים כי קצבו האטי של המשפט משקף מגמה רחבה יותר של חוסר צדק כלפי מי שנהרגו במהפכה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ