שבועיים לפני הבחירות, פוטין נאם בפני עשרות אלפי תומכים

"המלחמה על רוסיה נמשכת, ואנחנו ננצח!", קרא פוטין בפני כ-130 אלף בני אדם שההשתתפו במפגן התמיכה הגדול. "אל תבגדו במולדכם", הוסיף

עשרות אלפי בני אדם ובהם פועלים רבים, התאספו היום (חמישי) באצטדיון במוסקווה למפגן תמיכה ענק בראש הממשלה ולדימיר פוטין, לקראת הבחירות לנשיאות שיערכו במארס.

אולם נראה כי לפוטין לא חסרה אהבת הקהל, כפי שחסרה לו התאספות המונית של תומכים. בנאום בחירות מלחמתי במיוחד שנשא במפגן התמיכה הגדול ביותר שנחזה מאז הצהיר על כוונתו להתמודד לנשיאות, הוא קרא לאזרחים לעמוד לצידו בהתמודדות מול הפגנות האופוזיציה.

"כולנו נכונים לעבוד למען שלום מולדתנו האדירה" אמר פוטין בפנים מתוחות, שהגיחו מבעד לצווארון חולצת פולו לבנה, "לא רק לעבוד, אלא גם להגן עליה. אנחנו עם מנצח – זה חלק מהקוד הגנטי שלנו שעובר בירושה מדור לדור." פוטין בחר לסיים את הנאום בפרפראזה מרומזת למלחמת נפוליאון באמרו: "המלחמה על רוסיה נמשכת! ואנו ננצח!"

8 מתוך 8 |
המפגינים מחזיקים בדגל רוסיה
1 מתוך 8 |
2 מתוך 8 |

פוטין כלל לא צריך היה לציין מיהו בדיוק האויב - ברור היה שמדובר באותם אלפי אזרחים רוסים המוחים מאז אוקטובר על חזרתו הצפוייה לנשיאות ב-4 במארס. המנהיג הוותיק אף האשים את משרד החוץ האמריקאי בניצוח על ההפגנות."לא ניתן שאיש יתערב בעניינינו הפנימיים", קרא פוטין לעבר הקהל והוסיף: "אל תבגדו במולדתכם!"

העצרת ההמונית הזכירה בסגנונה וברטוריקה המלחמתית מפגן ראווה מימי הגוש הסובייטי. אלפי פועלים באו באוטובוסים מאורגנים מהפריפריה להשתתף באירוע.טטיאנה לשובה, 53, וולרי מיכאילוב, 57, עמדו בלב קהל שהניף דגלים כחולים שעליהם נכתב "חלב תוצרת רוסיה." הם באו במיוחד מהעיר רוּזה, המרוחקת כ-110 ק"מ ממוסקווה. "דירקטוריון המחלבה ארגן הסעה לעצרת ל-2500 עובדים מכלל 8000 העובדים." כך סיפרו.

"אנחנו רוצים יציבות במדינה" אמרה לשובה, מנהלת הכספים של המחלבה. "פוטין יסייע לנו בפיתוח התעשייה והחקלאות כך שנוכל לאכול את תפוחי האדמה שאנחנו מגדלים ברוסיה, לאכול את תפוחי העץ שלנו ולשתות מהחלב שמיוצר כאן." עוד בטרם סיימה, התפרץ לדברים שותפה לעבודה וציין "פוטין ניסה את החלב שלנו. הוא אהב אותו".

ולדימיר פוטין עמל רבות לבסס לעצמו פולחן אישיות, לפיו המשך שלטונו כנשיא עומד בקנה אחד עם המשך קיומה של רוסיה. לאחר חשיפה בתקשורת של כמה מכפיליו של המנהיג, הודה לאחרונה דוברו כי לאמיתו של דבר פוטין לא גילה כד יווני עתיק במהלך צלילה.
בתוך כך צפוייה האופוזיציה ברוסיה לערוך הפגנה ביום ראשון הקרוב, כשבוע לפני מועד הבחירות לנשיאות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ