רופאים בבריטניה אפשרו הפסקת הריון בגלל מין העוברים

יסמין קולמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין קולמן

רופאים בבריטניה מאפשרים לנשים לבצע הפלות בלתי חוקיות בשל מינו של העובר, כך עולה מתחקיר שפורסם בעיתון "דיילי טלגרף".

עיתונאים המצוידים במצלמה נסתרת ליוו נשים הרות לתשע מרפאות בחלקים שונים במדינה. בשלושה מקרים הוקלטו רופאים כשהם מסכימים לבצע הפסקות היריון, אף על פי שהסיבה שהנשים הציגו לפניהם הייתה מינו של העובר. העיתון טען גם כי הרופאים היו מוכנים לזייף מסמכים כדי לאפשר את הפסקות ההריון הלא חוקיות.

באחד המקרים צולמה פראבה סיבאראמן, יועצת רפואית במרפאה במנצ'סטר. בתשובה לבקשתה של אישה בהריון לבצע הפלה בעובר ממין נקבה, אמרה סיבאראמן "אני לא שואלת שאלות. אם תרצי להפסיק את ההריון, נוכל לעשות זאת". יועצת רפואית אחרת הסכימה להפלה אצל אשה שביקשה זאת משום שלא היתה מעוניינת בבן נוסף.

שר הבריאות של בריטניה אנדרו לנסלי אמר כי הוא מודאג מאוד מתוצאות התחקיר שהתפרסם. "הפסקת הריון בגלל מין העובר היא מעשה בלתי חוקי ועוול מוסרי", אמר. "ביקשתי מגורמים במשרד לחקור את העניין בדחיפות".

הפרשה עוררה גל תגובות של תומכים ומתנגדים להפלות. אנתוני אוזימיק, חבר בארגון נגד הפלות, אומר כי הפסקת הריון המבוצעות בשל מין העובר הן בלתי נמנעות נוכח הקלות שבה אפשר לקיים הפלה בבריטניה. "גורלם של עוברים חפים מפשע נחרץ רק מפני שהם נחשבים למטרד גדול מכדי לתת להם לחיות", אמר.

לעומתו, דרינקה אלגסיק, התומכת בהפלות, אמרה כי אין לנצל את העובדה שמיעוט עובר עבירה כדי ליצור הגבלות חמורות יותר על הפסקת הריון. "אם אכן נמצא רופא שמבצע הפלות בגלל מין העובר ולא מסיבות רפואיות אחרות, פירוש הדבר שהוא עובר על החוק ויש לחקור אותו".

לדבריה, "אין ספק שחברי פרלמנט ופעילים המתנגדים להפלות ינצלו את ההאשמות כתירוץ להטיל הגבלות גדולות עוד יותר על ביצוע הפלות. אין זה מפתיע שהסוגיה מתפרסמת דווקא בתקופה שבה פוליטיקאים המתנגדים להפלות מנסים להוסיף עוד דרישות הכרחיות כדי לאשר הפסקת הריון".

גרדיאן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ