רוסיה העניקה פרס לסופר סורי ששיבח את פיגועי התאומים

הנשיא מדוודב העניק את "מדליית פושקין" לסופר עלי עוקלה עורסאן, הידוע בקשריו ההדוקים עם רוסיה. עורסאן הביע בעבר גם דעות אנטישמיות קשות

דיוויד הרשנהורן, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דיוויד הרשנהורן, ניו יורק טיימס

על רקע האלימות הגוברת בסוריה והמחאה הדיפלומטית נגד רוסיה, המונעת התערבות של האו"ם במשבר, העניק הנשיא דמיטרי מדוודב פרס יוקרתי לסופר ומשורר סורי, ששיבח את התקפות הטרור של 11 בספטמבר 2001, וגם הביע דעות אנטישמיות קשות. הסופר, עלי עוקלה עורסאן, הידוע בקשריו ההדוקים עם רוסיה, היה אחד מ-11 הזוכים בפרס, הקרוי מדליית פושקין.

"ברצוני להעניק לכם את עיטור הפדרציה הרוסית בזכות שירותכם העצום", אמר מדוודב לפי מה שהתפרסם באתר הנשיא. "נוכחים כאן אישים שתרמו תרומה רבת ערך לפיתוח יחסי אנוש ולקירוב המתעניינים ברוסיה". בשעה שקיבל את העיטור, עורסאן נשא דברים בעלי גוון פוליטי מובהק. "אני מודה לסוריה על עמדתה האיתנה נגד הניסיונות להתערב בענייניהן הפנימיים של מדינות אחרות", אמר.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

בספטמבר 2001 תיאר עורסאן את תחושותיו נוכח קריסת בנייני התאומים: "ריאותי התמלאו אוויר ונשמתי מתוך תחושת שחרור כפי שלא נשמתי מעולם". לא אחת הביע אורסן את דעתו השלילית גם על היהודים. בין השאר כתב, בהתייחסו למחזה הידוע של שייקספיר, הסוחר מוונציה: "שיילוק, היהודי החמדן, הגזען והשנוא, פולש אליך בכספו, במטוסיו החדישים, בטיליו ובפצצות הגרעין שלו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ