על רקע פרשת ההאזנות: ג'יימס מרדוק פורש מתפקידו

בנו של איל התקשורת רופרט מרדוק, המעורב בפרשת האזנות הסתר שהובילה לסגירת ניוז אוף דה וורלד, יתמקד בעסקי הטלוויזיה של ניוז קורפ

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

ג'יימס מרדוק, בנו של איל התקשורת רופרט מרדוק ויו"ר ניוז אינטרנשיונל - חטיבת ההוצאה לאור של ניוז קורפ, עוזב את תפקידו, כך הודיע היום (רביעי) התאגיד. בהודעה הרשמית נמסר כי מרדוק ויתר על תפקידו בניוז אינטרנשיונל כדי להתמקד בעסקי הטלוויזיה של החברה. במקביל, הוא ימשיך לכהן בתפקיד סמנכ"ל התפעול של ניוז קורפ.

תפקידו של ג'יימס מרדוק בניוז אינטרנשיונל עמד תחת בחינה מדוקדקת וביקורת רבה בשל פרשת האזנות הסתר שהביאה לסגירתו של "ניוז אוף דה וורלד". סגירת הצהובון המצליח לא היוותה סוף פסוק לפרשה שהדיה ממשיכים להסעיר את בריטניה.

מרדוק אמנם טוען בתוקף כי הוא לא היה מודע ולא קיבל כל אינדיקציה לפיה מתבצעות פריצות לטלפונים ביוזמת "ניוז אוף דה וורלד", אולם אנשים שעבדו עמו בעבר חלקו על הכחשתו והעריכו כי ידע על כך.

ג'יימס ורופרט מרדוקצילום: אי–פי

לפני כחודשיים הסביר ג'יימס מרדוק מדוע לא קרא במלואו את האי-מייל שהוביל לתחילת שערוריית האזנות הסתר בצהובון "ניוז אוף דה וורלד". הסיבה בה נקב: כי זה היה יום שבת. מרדוק אמר כי לא קרא את כל האי-מיילים ששלח לו קולין מיילר, לשעבר עורך "ניוז אוף דה וורלד", לפיו לא רק עיתונאי אחד בצהובון הזמין ציטוט לתא קולי כיוון שלא היה במשרד באותו יום שבת.

בחודש שעבר אמר מרדוק לאותה ועדה כי מיילר ובכירים אחרים לא דיווחו לו על המתרחש בנושא האזנות הסתר. הן מיילר והן פרקליט הצהובון, טום קרון, טענו כי הנושא דווח למרדוק ב-2008.

בנובמבר התפטר ג'יימס מרדוק מדירקטוריון של שתי הוצאות לאור של עיתונים בבריטניה השייכים לרשת ניוז קורפ. היה זה מעבר התפקיד הראשון של מרדוק לאחר התפוצצות פרשת האזנות הסתר ב"ניוז אוף דה וורלד".

בהצהרה שפרסם מרדוק בן ה-39 היום הוא הודה לחברי התאגיד על המסירות, והדגיש כי הם "עובדים ללא לאות כדי לעדכן את הציבור". הוא גם שיבח את העיתון האחרון של התאגיד "הסאן און סאנדיי" שמהדורתו הראשונה יצאה לאור בסוף השבוע האחרון.

"עם ההשקה המוצלחת של ה'סאן און סאנדיי' והצלחתם של עסקים נוספים, ניוז אינטרנשיונל נמצאת כעת בעמדה חזקה שתהווה בסיס להצלחתה בעתיד", אמר. מנכ"ל ניוז אינטרנשיונל טום מוקרידג' ימשיך בתפקידו וכך גם נשיא החברה, צ'ייס קארי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ