לקראת הבחירות ברוסיה, לאן נעלמה אשתו של פוטין?

לודמילה פוטינה מופיעה לעתים רחוקות מאוד לצדו של בעלה. אחת ההופעות הפומביות האחרונות של הגברת הראשונה לשעבר, וכנראה גם לעתיד, היתה ב-2010

מרים אלדר, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מישל אובמה, קרלה ברוני-סרקוזי, סמנתה קמרון: הגברות הראשונות נחשבות נכס אלקטורלי. נוכחותן מורגשת לעתים קרובות לא פחות מזו של בני זוגן, ובמקרים מסוימים הן אף יותר אהודות מהם. ברוסיה המצב שונה. בת זוגו של ראש הממשלה, ולדימיר פוטין, הנערך בימים אלה לבחירתו מחדש כנשיא, בולטת בהיעדרה.

לעתים רחוקות מאוד מופיעה לודמילה פוטינה לצדו של בעלה. אחת ההופעות הפומביות האחרונות של הגברת הראשונה לשעבר, וכנראה גם לעתיד, היתה ב-2010, כאשר הזוג התייצב למלא טפסי מפקד תושבים לעיני מצלמות הטלוויזיה. פוטינה זזה במקומה באי-נוחות במשך הצילומים ועוררה שמועות בדבר יחסי בני הזוג.

"נפוצו כל מיני שמועות, שמחזיקים אותה נגד רצונה במנזר או באיזו פינה בקרמלין", אמרה אולגה קרישטנובסקאיה ממפלגתו של פוטין, מפלגת רוסיה המאוחדת, מומחית לענייני החברה הגבוהה ברוסיה. בעבר נאלץ פוטין להכחיש שמועות שלפיהן ביקש להתגרש מאשתו זה 29 שנה, כדי שיוכל לנהל מערכת יחסים עם המתעמלת האולימפית אלינה קבאייבה, אם בנו (לפי השמועות). דוברו של פוטין, דמיטרי פסקוב, חזר והכחיש שמועות על כך שהזוג מתכוון להתגרש.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

לודמילה פוטין צילום: בלומברג ניוז

בתשובה לשאלה, אם היעדרותה של פוטינה משפיעה לרעה על תדמיתו של פוטין, אמרה קרישטנובסקאיה: "בעיני המערב זה נראה משונה, אך בעיני הרוסים זה נורמלי". עם זאת, פרשנים סבורים שהיעדרותה של פוטינה מלמדת על מידת בידודו של פוטין. ואמנם, היעדרה של פוטינה עלול להיות בעוכרי פוטין, היות שהרוסים נוטים לייחס חשיבות לערכי משפחה מסורתיים, גם אם בגידות הן דבר נפוץ.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ