הארץ

15 בני אדם נהרגו ו-56 נפצעו באורח קשה, לאחר ששתי רכבות התנגשו חזיתית בדרום פולין, בתאונת הרכבות הקטלנית ביותר במדינה מזה 20 שנה. צוותי החילוץ נאלצו להשתמש בציוד כבד על מנת לחלץ את הפצועים וההרוגים מהריסות בשל עוצמת הפגיעה שנגרמה, משום ששתי הרכבות נעו זו מול זו על אותה המסילה.

בפולין, שעדיין מתאוששת מעשורים של משטר קומוניסטי, אין מערך רכבות מהירות כנהוג במרבית מדינות מערב אירופה. יחד עם זאת, הרכבות במדינה נחשבות לבטוחות יחסית ורבים מ-38 מיליון התושבים במדינה משתמשים בהן. התאונה בעיר הדרומית שצ'קוצ'ין, התרחשה פחות משלושה חודשים לפני שמיליוני אוהדי כדורגל מרחבי אירופה יפקדו את פולין לרגל אליפות היבשת בכדורגל. "זהו יום מאוד עצוב לפולין", אמר ראש הממשלה דונלד טוסק.

6 מתוך 6 |
זירת התאונה, היום
1 מתוך 6 |
זירת התאונה, היום
2 מתוך 6 |
זירת התאונה, היום

הרשויות המקומיות פתחו בחקירת התאונה, ומנסים כעת להבין מה גרם לכך ששתי הרכבות נעו על אותה המסילה. לעת עתה ידוע כי הרכבת שעשתה דרכה מוורשה לקראקוב, עלתה על המסילה הלא נכונה, מה שהוביל להתנגשות עם הרכבת שעשתה דרכה מהעיר פשמישל לוורשה. לדברי גורמים רשמיים, עבודות תחזוקה נעשו על המסילה לפני התאונה, אולם לדברי ראש הממשלה מוקדם מדי לקבוע מה גרם לאסון.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ