השדרן הימני לימבו התנצל על שקרא לתומכת בסבסוד אמצעי מניעה "זונה"

חמי שלו
חמי שלו
חמי שלו
חמי שלו

לאחר שבוע של סערה ציבורית, אבדן מפרסמים ונזק מצטבר שגרם למפלגה הרפובליקאית, השדרן האולטרה-ימני רש לימבו התנצל אתמול בפני סטודנטית אמריקאית על כך שכינה אותה "יצאנית" ו"זונה" בשל תמיכתה במימון אמצעי מניעה לנשים. לימבו אמר על הסטודנטית סנדרה פלוק שהוריה בוודאי מתביישים במעשיה. בסוף השבוע התקשר אובמה לפלוק, שהופעותיה התקשורתיות מתונות ומעוררות אהדה, כדי לומר לה שאין כל ספק שהוריה גאים בה מאוד.

"בחרתי במלים הלא נכונות", כתב לימבו בהודעת התנצלות רפה שפרסם לאחר שתקף בגסות רוח את פלוק, מאוניברסיטת ג'ורג'טאון בוושינגטון. פלוק זכתה לחשיפה לאומית באמריקה אחרי שוועדת קונגרס בראשות הרפובליקאים סירבה לאפשר לה להעיד על הנזק הרפואי שעלול להיגרם לנשים אם יימנע מהם כיסוי ביטוחי למימון אמצעי מניעה.

לימבו, גיבור הימין השמרני באמריקה ששידוריו מועברים ב-600 תחנות רדיו בארה"ב, אמר על פלוק שהיא "מקיימת כל כך הרבה יחסי מין שאין לה כסף לממן את זה. היא רוצה שנשלם לה. לפחות היתה משדרת סרטי וידאו כדי שנוכל לראות על מה אנחנו משלמים".

המועמדים הרפובליקאים לנשיאות, החוששים מכוחו של לימבו, הסתייגו מדבריו רק במלים רפות, אך הדמוקרטים ואמצעי התקשורת הפכו את התקרית לקרדום לחפור בו על רקע טענתם שהשמרנים הרפובליקנים מנהלים "מלחמה נגד נשים".

בעקבות הסערה, לפחות שישה מפרסמים רציניים הודיעו שהם מושכים את פרסומותיהם מתוכניתו של לימבו. הרפובליקאים, מצדם, האשימו את התקשורת בניפוח התקרית כדי להסיט את הדיון הציבורי מ"המלחמה נגד הדת" שאובמה מנהל באמצעות תקנות הכופות על מוסדות עם זיקה דתית לממן אספקת אמצעי מניעה בביטוח הרפואי שהם מספקים לעובדיהם.

תגובות