קסניה סובצ'ק - מדוגמנית ומגישה למשקיפה בבחירות

"פריס הילטון של רוסיה" פונה לפוליטיקה אחרי שהצטיירה כמי שרוחוקה מאד מהעם. כיום היא משתתפת בהפגנות מחאה

נטשה מוזגוביה
שליחת הארץ למוסקווה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטשה מוזגוביה
שליחת הארץ למוסקווה

ההתנגדות למשטרו של פוטין מאחדת בימים אלה שותפים מפתיעים, דוגמת המשורר המרדן דמיטרי ביקוב, הבלוגר לוחם השחיתות אלכסיי נוואלני, המואשם בלאומנות וקסניה סובצ'ק, בתו חדת הלשון של ראש העיר הנבחר הראשון של סנט פטרבורג (שפוטין היה סגנו).

סובצ'ק, מנחת תוכנית ריאליטי פרובוקטיבית, שהצטלמה למגזיני גברים ומעולם לא הצניעה את חיבתה למסעדות יוקרה ותכשיטים, הצטיירה כמי שרחוקה מאוד מהעם, שאהב לשנוא אותה בתקופה שבמערב הודבק לה הכינוי "פריס הילטון של רוסיה". שנים לא אמרה מלה רעה על פוטין, כי אמה, לודמילה נרוסובה, היא חברת הסנאט הרוסי מטעם מפלגתו, "רוסיה המאוחדת". אבל מאז שהחלה המחאה, סובצ'ק משתתפת בהפגנות ומתבטאת נגד השלטון בכל הזדמנות.

ביום הבחירות התנדבה סובצ'ק להיות משקיפה עצמאית בקלפי במוסקווה. מיד לאחר סגירת הקלפיות סיפרה על הזיופים שבהם נתקלה. "מעולם לא הייתי חברה במפלגה של פוטין או תומכת רשמית שלו באף ארגון", אמרה ל"הארץ". "אבל שמרתי על נייטרליות. אחרי שראיתי תיעוד של הזיופים בבחירות לדומא, הבנתי שאני לא יכולה לשמור יותר על שתיקה. גיליתי דרך חדשה של זיוף בבחירות האלה, ולדעתי התמיכה בפוטין קרובה יותר ל-40%".

קסניה סובצ'ק מפגינהצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ