קיצונים בעיראק רצחו עשרות "ילדי אימו"

פעילי זכויות אדם בעיראק מזהירים מפני תופעה של רצח צעירים בסקילה או הצלפות בגלל סגנון הלבוש והתסרוקת הייחודיים שלהם

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

פעילי זכויות אדם בעיראק הזהירו בסוף השבוע מתופעה של רצח צעירים מקומיים בסקילה או בהצלפה מאחר והם היו מוגדרים כנערי "אימו". האימו, שנגזר מהמלה "emotional" באנגלית שמשמעותה רגיש, הוא סגנון מוזיקה ולבוש שסחף צעירים רבים ברחבי העולם. רבים מהם מתלבשים בצורה ייחודית ובעלי תסרוקת מיוחדת.

על פי דיווחים בערוץ "אל-ערביה" ובאמצעי תקשורת עיראקיים, נרצחו בשבוע שעבר בין עשרות צעירים שגופותיהם התגלו בימי רביעי וחמישי בשבוע שעבר, רובם מתו כתוצאה מסקילה או בדקירות על ידי קיצונים מאחר שנחשדו כחברים בכת שטנית. אחד הצעירים, שהתראיין לרדיו עיראק החופשי, אמר שחבריו מתמודדים עם רדיפה מצד המשטרה, בעיקר במחסומים ובנקודות הבדיקה:"אני לא יודע מה אנו מפריעים לחברה אם מתלבשים במכנסיים וחולצה צמודים ועונדים צמידים מיוחדים בצורת גולגולת שאפשר לרכוש בהרבה חנויות בעיראק".

אחד הצעירים שהצליח לברוח סיפר לעיתון מקומי כי קבוצה של חמושים לבושים בבגדים אזרחיים הובילו את בני הנוער לאזורים מבודדים ושם סקלו אותם עד מוות, והשליכו את גופותיהם לפחי האשפה. "בהתחלה הם זורקים בלוקים על ידיו של הקורבן, אחר כך על רגליו, ולבסוף מנחיתים את המכה הסופית בראש. אם הוא לא מת, הם מתחילים מחדש", העיד הצעיר.

עשו לנו לייק וקבלו את החדשות המעניינות ביותר, ישירות לפייסבוק

ילדי אימו עיראקים מסתירים פניהם בעשן נרגילה

בוועדת הביטחון וההגנה בפרלמנט העיראקי דנו בתופעה ובהשלכותיה וטענו כי מדובר בכישלון של מערכת הביטחון, שלא מצליחה להגן על אותם צעירים. חבר הפרלמנט חאמד אל מטלק אמר כי התופעה מזעזעת, וכי יש צורך מיידי לטפל בה. כלי תקשורת בעיראק ציטטו אנשי דת בכירים שיצאו נגד התופעה והגדירו את הרצח כמעשה טרור שפוגע בביטחון האישי של כל אזרחי עיראק. הם קראו למשרד הפנים העיראקי ולמשטרה המקומית לחקור את התופעה לעומק ובשקיפות.

פעילי זכויות אדם בעיראק ציינו כי רצח בני נוער וצעירים בעיראק חוזר על עצמו, ולפני כמה שנים נרצחו עשרות צעירים לאחר שנחשדו כי הם הומואים. במשרד הפנים העיראקי הכחישו את הדיווחים, והגדירו אותם מוגזמים. לדבריהם, חלק מאמצעי התקשורת ניפחו את הסיפורים במטרה לפגוע במערכת אכיפת החוק והיציבות בעיראק. במשרד הפנים לא הכחישו כי נמצאו מספר גופות של צעירים אך ציינו כי הם נרצחו על רקע נקמות דם וכי אין לזה קשר להשתייכותם לכת מסוימת.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ